RU

Україна може вкласти 790 млн. євро в Транскаспійський газопровід

05.04.2012, 09:28
Україна може вкласти 790 млн. євро в Транскаспійський газопровід - Фото
Фото: kursiv.kz
Україна готова брати участь в будівництві Транскаспійського газопроводу, вклавши до 790 млн. євро в проект за умови включення до нього відгалуження до LNG-терміналу в грузинському порту Кулеві, звідти газ можна буде поставляти в Україну по морю. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Газ далекого плавання".

Про те, що Україна має намір стати учасником проекту будівництва Транскаспійського газопроводу, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив вчора на зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим, відзначає видання. "Коли сторони, що беруть участь в проекті, досягнуть домовленостей, Україна готова розглянути питання своєї участі в проекті", - повідомили в прес-службі уряду.

Москва намагається не допустити будівництва газопроводу всіма доступними способами. Ключовий російський аргумент, за словами співрозмовника видання в МЗС РФ, полягає в тому, що юридично статус Каспійського моря до цих пір не визначено, його дно не розмежовано, а тому Баку і Ашхабад не мають права прокладати трубопровід по дну моря без згоди всіх прибережних країн . Азербайджан же наполягає на тому, що може вирішити ці питання з Туркменістаном на двосторонній основі.

Офіційно в Міненерго й Газпромі заяву Азарова не коментують. Але, за словами високопоставленого джерела в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго, Україна вже направила офіційну пропозицію про свою участь у проекті Туркменистану та Азербайджану. "Ми готові вкласти кошти в розмірі до 10% загальної вартості проекту за умови, що газопровід буде з'єднаний з LNG-терміналом Кулеві в Грузії. В Україні газ буде приймати термінал, який планують побудувати в порту Южний", - відзначає співрозмовник видання. Він уточнює, що для цього необхідно побудувати відгалуження від Транскаспійського газопроводу, що дозволить збільшити обсяг перевалки через термінал в Кулеві з нинішніх 10 до 20 млрд. кубометрів газу в рік.

Нагадаємо, Транскаспійський газопровід - частина проекту газопроводу Набукко. Він повинен з'єднати по дну Каспію Туркменію й Азербайджан. Набукко - головний конкурент російського Південного потоку з поставки газу в Європу. Очікується, що цей газопровід зменшить залежність європейських країн від російського газу. Проект оцінюється в 7,9 млрд. євро.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини