RU

Україна може підготуватися до можливої кризи, - експерт

23.02.2012, 15:38
Україна може підготуватися до можливої кризи, - експерт - Фото
Олег Устенко
Виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що успішний для української економіки 2011 рік дає можливість підготуватися до нових ризиків. Про це він сказав сьогодні в ході круглого столу "Глобальний макроекономічний прогноз і перспективи розвитку української економіки".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Устенко зазначив, що в цілому 2011 рік був успішним для України. "Він дав можливість отримати паузу й підготувати себе до майбутньої кризи. У 2011 році було зафіксовано непогане зростання ВВП на рівні вище 5%. Це серйозне досягнення уряду", - підкреслив експерт.

Устенко відзначив, що уряд заявляє про наміри в 2012 році знижувати дефіцит державних фінансів. "Це досить логічно з точки зору того, що потрібно знизити тягар боргів для України. Минулий рік характерний для України низьким рівнем інфляції, зниженням державного боргу, відносно стабільним курсом гривні", - додав він.

Разом з тим, Устенко підкреслив, що 2012 рік кидає українській економіці нові виклики. За словами експерта, зовнішні виклики - це уповільнення темпів економічного зростання в країнах-найбільших торговельних партнерах України, менш сприятливу цінову кон'юнктуру на світових сировинних ринках, збереження високих цін на енергоносії, складні умови для залучення зовнішнього фінансування.

"Ми вважаємо, що нестабільність в регіоні Близького Сходу та Північної Африки теж досить негативно позначиться як фактор ризику на українській економіці за рахунок зниження попиту в цьому регіоні", - сказав Устенко.

Серед внутрішніх факторів ризику експерт назвав значну фіскальну диспропорцію в секторі управління, не вирішені питання НАК Нафтогаз Україна. "Ми вважаємо, що є серйозні проблеми, пов'язані з політичними обмеженнями для введення більш жорстких заходів фіскальної політики. Також внутрішніми ризиками є недостатній розвиток вітчизняного виробництва товарів широкого споживання, слабкий банківський сектор і можливе уповільнення темпів зростання по сільському господарству", - зазначив експерт.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини