Україна може підготуватися до можливої кризи, - експерт

23.02.2012, 15:38
Україна може підготуватися до можливої кризи, - експерт - Фото
Олег Устенко

Експерт Олег Устенко вважає, що 2012 рік кидає українській економіці нові виклики

Виконавчий директор Міжнародного Фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що успішний для української економіки 2011 рік дає можливість підготуватися до нових ризиків. Про це він сказав сьогодні в ході круглого столу "Глобальний макроекономічний прогноз і перспективи розвитку української економіки".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Устенко зазначив, що в цілому 2011 рік був успішним для України. "Він дав можливість отримати паузу й підготувати себе до майбутньої кризи. У 2011 році було зафіксовано непогане зростання ВВП на рівні вище 5%. Це серйозне досягнення уряду", - підкреслив експерт.

Устенко відзначив, що уряд заявляє про наміри в 2012 році знижувати дефіцит державних фінансів. "Це досить логічно з точки зору того, що потрібно знизити тягар боргів для України. Минулий рік характерний для України низьким рівнем інфляції, зниженням державного боргу, відносно стабільним курсом гривні", - додав він.

Разом з тим, Устенко підкреслив, що 2012 рік кидає українській економіці нові виклики. За словами експерта, зовнішні виклики - це уповільнення темпів економічного зростання в країнах-найбільших торговельних партнерах України, менш сприятливу цінову кон'юнктуру на світових сировинних ринках, збереження високих цін на енергоносії, складні умови для залучення зовнішнього фінансування.

"Ми вважаємо, що нестабільність в регіоні Близького Сходу та Північної Африки теж досить негативно позначиться як фактор ризику на українській економіці за рахунок зниження попиту в цьому регіоні", - сказав Устенко.

Серед внутрішніх факторів ризику експерт назвав значну фіскальну диспропорцію в секторі управління, не вирішені питання НАК Нафтогаз Україна. "Ми вважаємо, що є серйозні проблеми, пов'язані з політичними обмеженнями для введення більш жорстких заходів фіскальної політики. Також внутрішніми ризиками є недостатній розвиток вітчизняного виробництва товарів широкого споживання, слабкий банківський сектор і можливе уповільнення темпів зростання по сільському господарству", - зазначив експерт.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами