RU

СОТ: Україна може підірвати світову торговельну систему

18.10.2012, 11:55
СОТ: Україна може підірвати світову торговельну систему - Фото
4988b1eab6d9c00b3d8baaedeaaf381a.jpg
Україна відкинула звинувачення в протекціонізмі, що пролунали з боку 58 країн у відповідь на плани Києва переглянути граничні рівні сотень тарифів, які раніше були узгоджені зі Світовою організацією торгівлі. На думку членів СОТ, наміри України можуть підірвати світову торговельну систему, повідомляє Reuters.

Минулого місяця Україна повідомила інших членів СОТ в документі з позначкою "секретно" про намір змінити тарифи, викликавши побоювання, що Київ може використовувати лазівку в Генеральній угоді про тарифи і торгівлю, щоб обійти бар'єр проти протекціонізму, і інші країни можуть послідувати цьому прикладу.

Головний український переговірник з питань зовнішньої торгівлі Валерій П'ятницький заявив, що крок повністю відповідає духу і букві правил СОТ.

"Намір провести переговори щодо модифікації пов'язаних ставок імпортних мит обумовлено тим, що при даній економічній ситуації та загрозах, що існують для всіх членів СОТ, український уряд повинен мати певну гнучкість в проведенні своєї торговельної політики в тарифному аспекті", - сказав він. П'ятницький також нагадав про переговори, які провалилися в минулому році, з питання більш широкої лібералізації світової торгівлі, які СОТ обговорювала протягом десятиліття.

На засіданні Комітету СОТ у вівторок інший український чиновник сказав, що при вступі до СОТ в 2008 році країна погодилася на дуже відкриті умови торгівлі, в той час як ринки багатьох членів організації були менш відкриті з "дуже високим рівнем захисту".

"Україна де-факто є розвиваючою перехідною економікою. Проведена нею лібералізація доступу на ринок є вагомим внеском у цю систему. Тим не менш, у світлі сьогоднішньої реальності ми визнаємо необхідними коректування для зміцнення нашої торговельної політики", - сказав дипломат.

Україна не прагне кинути виклик традиційній "асиметрії" системи, але "система має достатньо простору і потенціалу, щоб сприйняти коректування торгової політики України", сказав він.

Представники 58 країн виступили проти України на засіданні, відзначаючи, що така тактика може нівелювати лібералізацію торгівлі, яка проводилася протягом десятиліть. Ніхто не виступив на підтримку країни. "Пропоновані Україною дії матимуть серйозні системні наслідки і Сполучені Штати, як і інші країни, стурбовані прецедентом, який може виникнути", - заявив на нараді офіційний представник США з питань торгівлі.

Україну закликали відмовитися від намірів і зажадали додаткових фактів і пояснень, заявивши, що країна не надала інформації в обсязі, достатньому для підготовки відповіді.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини