RU

Україна хоче розпочати модернізацію ГТС без Газпрому, - ЗМІ

12.03.2012, 09:03
Україна хоче розпочати модернізацію ГТС без Газпрому, - ЗМІ - Фото
Фото: ЕРА
Україна шукає можливість почати модернізацію своєї газотранспортної системи (ГТС) без участі російського Газпрому. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Станційний будівельник".

Як стало відомо виданню, в кінці лютого Міненерго та НАК Нафтогаз України провели переговори з німецькою AEG про постачання обладнання та сприяння у залученні 400 млн. євро.

Як розповів генеральний директор німецької корпорації AEG Industrial Engineering Генріх Оттерполь, українська влада звернулися до його компанії з пропозицією зайнятися модернізацією газокомпресорних станцій. 27 лютого Оттерполь зустрічався з міністром енергетики та вугільної промисловості Юрієм Бойко, представниками НАК Нафтогаз України та двох німецьких банків, щоб обговорити деталі угоди. Голова німецької корпорації відмовився повідомити подробиці зустрічі, пославшись на домовленість з українським урядом не розголошувати інформацію про хід переговорів.

У прес-службі Міненерго та Нафтогазу також не стали коментувати цю інформацію. Однак, як пояснило виданню джерело в українській монополії, в переговорах брали участь представники Deutsche Bank і Landesbank, які запропонували профінансувати переобладнання компресорних газоперекачувальних станцій в тому випадку, якщо воно буде здійснюватися компанією AEG. Йдеться про виділення кредиту в розмірі 400 млн. євро. В обох банках ситуацію не коментують.

Джерело в Міненерго уточнило, що переговори з AEG мають попередній характер. "Нам все одно доведеться проводити тендер, в ході якого ми виберемо найкращу пропозицію. Але оскільки спільний проект з AEG дозволяє не тільки змінити устаткування, але й знайти необхідне для цього фінансування, думаю, у німецької сторони є хороші шанси на перемогу в тендері", - пояснив співрозмовник. За його словами, зараз головна проблема - відсутність альтернативних джерел фінансування, в тому числі з боку Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) та Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). "Поки ми не отримали гарантій того, що ці фінансові інститути виділять нам необхідні 400 млн. євро", - говорить співрозмовник видання.

Раніше в ЄБРР та ЄІБ заявляли про готовність виділити на модернізацію ГТС $308 млн.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини