RU

Україна хоче адаптуватися до техправил Митного союзу

30.03.2012, 09:22
Україна хоче адаптуватися до техправил Митного союзу - Фото
0ee8779f90f47dd8b65955ec0c9f419b.jpg
Україна має намір адаптувати свої технічні стандарти до норм Митного союзу. У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі сподіваються, що це, а також включення українських сертифікаційних центів до єдиного реєстру ТЗ убезпечить український експорт непродовольчих товарів від дискримінацій на сусідньому ринку. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Стандартна ситуація".

Як відзначає видання, вчора в Мінекономіки відбулися консультації з питання усунення технічних бар'єрів в торгівлі з країнами-членами Митного союзу. Як зазначається в протоколі засідання, Україна має намір визначитися з умовами, при яких стане можливим приєднання до технічних регламентів ТЗ, а також подати заявку про включення українських сертифікаційних центрів в єдиний реєстр органів з сертифікації та випробувальних лабораторій (центрів) ТЗ. Також планується, що українські експерти зможуть брати участь в розробці техрегламентів Митного союзу, - комісія ТЗ допускає таку участь для представників країн-членів СНД. При цьому в Мінекономіки мають намір остаточно визначитися з умовами свого приєднання до техрегламенту ТЗ протягом місяця - такий термін встановлений для подання проекту відповідної "дорожньої карти" на розгляд Євразійської економічної комісії.

Учасники наради запевняють, що ці плани не є перешкодою для приведення українських техстандартів у відповідність з нормами ЄС. "Ми повинні ліквідувати технічні перепони у торгівлі. Наприклад, якщо висновки наших сертифікаційних центрів будуть визнаватися в ТС, це спростить експорт вітчизняної нехарчової продукції, а в перспективі (коли Митний союз перейде на єдині стандарти щодо продуктів харчування) - і щодо продовольчого експорту" , - розповів перший заступник голови ДП Укрметртестстандарт Віктор Ример. За його словами, перейшовши на стандарти ТЗ, український бізнес буде "поставляти до Євросоюзу продукцію, сертифіковану за нормами ЄС, у країни МС - по їх нормам, а на внутрішній ринок - за українськими техстандартам".

Іншу оцінку висловив президент Українського національного комітету Міжнародної торгової палати Володимир Щелкунов, який брав участь в обговоренні перспектив такої адаптації. "Ми повинні знайти ті стандарти, які одночасно відповідають вимогам ЄС і ТЗ. Таких стандартів буде більшість, адже світ поступово йде до уніфікування техстандартів. В інших випадках ми будемо переходити на норми ЄС, оскільки обрали шлях євроінтеграції", - пояснив він. За словами пана Щелкунова, при наявності політичної волі процес адаптації техстандартів і приєднання до єдиного реєстру органів з сертифікації та випробувальних лабораторій (центрів) ТЗ займе "рік-півтора".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини