RU

Україна готує відповідь Газпрому на газові претензії

31.01.2013, 09:35
Україна готує відповідь Газпрому на газові претензії - Фото
Фото: ЕРА
Українська сторона готує відповідь Газпрому щодо претензії на $7 млрд. за недобір близько 16 млрд. кубометрів газу в 2012 році. Про це повідомляє Комерсант-Україна, посилаючись на джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України.

Як відзначає видання, високопоставлене джерело в Міненерго розповіло, що відповідь Газпрому вже "фактично готова і найближчим часом буде відправлена". "Перш за все, що стосується штрафів за недобір газу або принципу take-or-pay, то вони визначалися у пунктах 6.5 і 6.6 угоди, які були скасовані "харківськими угодами". Тож про штрафи не йдеться. Але в договорі дійсно обмовляється покупка певного обсягу газу, який ми не купили по причині його дорожнечі", - пояснив співрозмовник видання.

За його словами, головні аргументи України в суперечці з Газпромом - це пункт 3.8 договору, де зазначено, що кількість газу, зазначеного в комерційному акті приймання-здачі, і його вартість є остаточними. "Оскільки російська монополія підписала акти приймання-здачі за минулий рік, ми вважаємо, що ми їм більше нічого не винні", - сказало джерело.

Воно зазначає, що, згідно з пунктом 2.2.3, Україна повинна була за шість місяців погодити зниження споживання газу, що й було зроблено.

Нагадаємо, вимоги Газпрому будуються на пункті 2.2 договору від 19 вересня 2009 року, в якому сказано, що Нафтогаз щорічно повинен споживати не менше 52 млрд. кубометрів російського газу і може знизити обсяг максимум до 42 млрд. кубометрів. Оскільки Україна в минулому році купила 32,9 млрд. кубометрів російського газу (з них 24,9 млрд. придбав Нафтогаз, а 8 млрд. - Ostchem Holding Дмитра Фірташа), то за інше паливо повинна заплатити за принципом take-or-pay (оплата обов'язкова незалежно від того, чи вибраний законтрактований газ).

Читайте також: Газовий терор. Чому Україні вигідний суд с Газпромом
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини