RU

Україна гальмує перехід на якісний бензин

02.07.2012, 09:10
Україна гальмує перехід на якісний бензин - Фото
Фото: ЕРА
Перехід українських НПЗ на виробництво більш якісного бензину в черговий раз пропонується відкласти. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Двигун внутрішнього старання".

Як відзначає видання, з 1 липня набули чинності нові стандарти якості для виробництва палива в Україні - Євро-4 і Євро-5. Такий бензин містить менше сірки та інших шкідливих речовин (це дозволяє продовжити ресурс двигуна) порівняно з паливом стандартів Євро-2 і Євро-3. Зараз бензин Євро-4 і Євро-5 можуть виробляти три з шести українських нафтопереробних заводів - Кременчуцький (Укртатнафта), Лисичанський (ТНК-ВР) і Одеський (ЛУКОЙЛ), але останні два простоюють. Крім того, цим стандартам відповідає бензин з Литви, Болгарії, Румунії та Білорусі (продається в мережах Окко, WOG, ТНК-ВР, Лукойл та інших).

Однак проти переходу на нові стандарти виступила експертно-аналітична група (ЕАГ) з питань функціонування ринку нафти і нафтопродуктів і розвитку нафтопереробної галузі при Кабміні, відзначає видання. У п'ятницю в ЕАГ повідомили, що ініціюють продовження дії стандартів Євро-2 і Євро-3. У секретаріаті групи пояснили, що Державне агентство резерву звернулося до них з проханням перенести перехід на нові стандарти на 2018 рік. За даними групи, питання про продовження стандартів найближчим часом буде розглянуте урядом.

Перехід на нові стандарти відкладали і раніше. Євро-4 і Євро-5 повинні були почати діяти в Україні з 1 січня 2010 року, але оскільки три з шести НПЗ - Дрогобицький, Надворняський (належать групі Приват) та Шебелинський (належить НАК Нафтогаз України) - не можуть виробляти паливо за цим стандартам , перенесення щорічно ініціювалося ЕАГ і підтримувався Кабінетом міністрів. Останній раз дію колишніх стандартів якості було продовжено 1 липня 2011 на рік.

ЕАГ прийме рішення на користь активів групи Приват і Шебелинського заводу, вважає член комітету Верховної ради з ПЕК Олександр Гудима. "Вони рятують Нафтогаз - у компанії важке фінансове становище, і вона просто не знайде грошей на модернізацію, - зазначив депутат. - Але робиться це за рахунок набагато більш потужних підприємств, які не мають такої підтримки в уряді".

У прес-службі Кабміну і Держрезерву ініціативу ЕАГ не коментують. Але джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго стверджує, що головний аргумент, на який посилається ЕАГ, - це високий попит на низькоякісне й більш дешеве паливо з боку сільгоспвиробників.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини