RU

Україна добудує нові блоки АЕС за участю Scoda - Яценюк

22.10.2014, 16:52
Україна добудує нові блоки АЕС за участю Scoda - Яценюк - Фото
Арсеній Яценюк
Добудова енергоблоків українських атомних електростанцій повинна здійснюватися в найкоротші терміни і з залученням виключно європейських партнерів. Про це заявив в ході засідання уряду прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, повідомляє УНІАН.

Звертаючись до присутнього на засіданні уряду президента Національної атомної енергогенеруючої компанії Енергоатом Юрія Недашковського, Яценюк сказав: "Протягом півроку ми обговорили ряд серйозних рішень, спрямованих на енергонезалежність України. Що стосується Енергоатому, то ми збільшили інвестиційну складову для вас і перед вами стоїть завдання добудови нових блоків. Вона повинна здійснюватися в стислі терміни і, в першу чергу, із залученням виключно наших європейських партнерів. Наскільки мені відомо, ми не з Росією, а саме з Чехією - зі Scoda отримаємо контракт".

Яценюк підкреслив, що Україна повинна нарощувати свої енергетичні потужності. "Це стосується і Укргідроенерго, і альтернативної енергетики", - сказав Яценюк.

Нагадаємо, в серпні президент оператора всіх діючих атомних станцій України компанії Енергоатом Недашковський повідомив, що Україна відмовляється від послуг російської компанії Росатом в добудові 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС через відсутність з боку Росії будь-яких зрушень у реалізації цього проекту.

За його словами, з 2005 року Україна прийняла безліч постанов, розпоряджень та інших важливих документів для реалізації добудови енергоблоків ХАЕС, при цьому ніяких зрушень з російського боку не спостерігалося.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини