RU

Україна буде спрощувати торгівлю з країнами Південної Америки

23.11.2011, 09:57
Україна буде спрощувати торгівлю з країнами Південної Америки - Фото
036086386fe71a07df68bcfcbfb75e2d.jpg
Уряд має намір істотно розширити географічну структуру українського експорту, уклавши режим вільної торгівлі з країнами Південної Америки. Незважаючи на віддаленість, цей регіон цікавий для українського бізнесу. Найбільше від спрощення торгівлі має виграти вітчизняне машинобудування. Про це пише Комерсант-Україна в публікації "Строго на південь".

Уряд вивчає можливість створення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з країнами МЕРКОСУР, повідомив у своїй статті на сайті Української правди урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

МЕРКОСУР (Mercado Comun del Sur, ісп. "Південноамериканський спільний ринок") - митний союз Аргентини, Бразилії, Парагваю та Уругваю. За даними Держстату, в січні-вересні поточного року українські виробники експортували в ці країни товарів на суму $409,8 млн., а імпортували - $514,3 млн.

Видання зазначає, що до цих пір ініціативи України щодо лібералізації торгівлі були зосереджені в країнах СНД, Європи, а також Близького Сходу і Північної Африки. Зараз Україна має чинні угоди про ЗВТ з країнами СНД, Грузією і Македонією, очікують ратифікації аналогічні угоди з Чорногорією і країнами ЄАВТ (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія), ведуться переговори з ЄС, Сербією, Ізраїлем, Канадою, Сирією та Марокко.

Втім, як зазначає джерело видання, близьке до Мінекономіки, говорити про швидкий початок переговорів поки не доводиться. "Для їх старту необхідно проаналізувати можливі наслідки такого кроку. Замовлення на подібне дослідження поки не надходило", - відзначає чиновник. Президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах у свою чергу впевнений у доцільності такої лібералізації. "Наша продукція, зокрема енергетичне машинобудування і авіатехніка, ще з часів СРСР добре відома на цих ринках і досі там затребувана", - заявляє він.

Істотно знижує позитивний ефект від лібералізації торгівлі географічна віддаленість Південної Америки від України. Для порівняння, аналіз перспектив створення ЗВТ з Канадою показує, що таке спрощення прискорить річні темпи зростання ВВП України лише на 0,03 п. п. Як пояснив заступник директора Інституту економіки та прогнозування НАН України Володимир Сиденко, найбільше від створення ЗВТ виграють виробники продукції з високою часткою доданої вартості, транспортні витрати в собівартості якої невеликі. "Можна очікувати, що від цього виграють машинобудівники і металурги, а ось зростання поставок сільгосппродукції очікувати не варто, - зазначає він. - Втім, і загроза значного зростання агропродукції з цих країн теж не велика".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини