RU

Україна буде посилювати позиції експортера зброї, - Янукович

29.03.2013, 11:45
Україна буде посилювати позиції експортера зброї, - Янукович - Фото
Віктор Янукович (фото - president.gov.ua)
Президент України Віктор Янукович пропонує посилити позиції України як експортера зброї. Про це він заявив сьогодні, відкриваючи засідання Ради національної безпеки і оборони, на якому в тому числі розглядалося питання реформування оборонно-промислового комплексу країни.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, президент зазначив, що необхідно зберегти і наростити експортний потенціал ОПК. Він нагадав, що до 31 травня 2013 року уряд зобов'язаний затвердити держпрограму реформування і розвитку сектора до 2017 року. Президент підкреслив, що в даній програмі потрібно буде визначитися з питанням корпоратизації підприємств галузі та вирішити питання створення профільних вертикально інтегрованих об'єднань. "Слід також приступити до реструктуризації підприємств ОПК, за рахунок чого зміцнити фінансово-економічні позиції державного концерну Укроборонпром", - сказав президент.

Він зазначив, що таке реформування комплексу вимагає підтримки з боку держави. "Крім вже ухвалених минулого року законодавчих актів про списання боргів оборонних підприємств потрібна також істотна державна підтримка Укроборонпрому для реалізації зовнішньоторговельних контрактів", - заявив Янукович.

Він підкреслив, що подальша фінансова підтримка підприємств без їх реструктуризації буде неефективною. "Структура концерну повинна бути оптимальною для забезпечення потреб Збройних сил у новому озброєнні і для посилення позицій України на світовому ринку озброєнь", - підсумував він.

Нагадаємо, директор військових програм центру Разумкова Микола Сунгуровський повідомив, що за результатами 2012 року Україна посіла четверте місце в світі за експортом зброї. "Якщо брати попередню п'ятирічку, то у нас було в середньому дев'яте місце", - зазначив фахівець.

Фахівці підрахували, що обсяги постачань озброєння України в минулому році склали $1,3 млрд., що на $310 млн. більше, ніж цифри, озвучені раніше ГК Укрспецекспорт.

Сунгуровський додав, що дані спеціалістів зазвичай нижче, ніж офіційні цифри держави, адже при визначенні суми імпорту не враховується легке озброєння, багато комплектуючих, а також стрілецьке озброєння.

"Такий різкий приріст на більшу суму, судячи з детальним даними, відбувся за рахунок контракту з Китаєм. Що це був за контракт - я не знаю. Судячи з деталізованих даних, це, швидше за все, контракт на кораблі на повітряних подушках", - констатував фахівець.

Він підкреслив, що в 2012 році Україну випередили по поставкам озброєння США, Росія і Китай. Разом з тим, позаду України залишилися Німеччина, Франція і Великобританія.

Досьє на Віктора Януковича
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини