RU

Україна активізує питання фінансування модернізації ГТС

18.04.2012, 16:17
Україна активізує питання фінансування модернізації ГТС - Фото
Фото: utg.ua
Україна має намір активізувати переговори з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про кредитування модернізації газотранспортної системи. Про це заявив заступник Міністерства енергетики та вугільної промисловості  Володимир Макуха.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, Макуха зазначив, що прийнятий у квітні Верховною Радою закон про реформування нафтогазового комплексу України стане поштовхом для досягнення домовленостей щодо виділення коштів та визначення термінів кредитування Європою реконструкції української ГТС.

Він уточнив, що на квітень поточного року запланована поїздка української делегації на чолі з першим віце-прем'єром Валерієм Хорошковським в Брюссель. "Я думаю, що ми повинні вирішити це питання. Ми перший, найважчий, крок зробили (прийнявши закон, - ред.)", - підсумував заступник міністра.

Нагадаємо, наприкінці лютого представник ЄБРР заявив, що фінустанови готові фінансувати модернізацію ГТС за умови проведення Києвом реформ в газовій сфері. Україна офіційно оголосила про старт модернізації ГТС влітку поточного року. Першим етапом реконструкції української ГТС за участю міжнародних фінансових організацій стануть роботи з модернізації газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород, який передбачає реконструкцію української ділянки газопроводу й розрахований на три роки. Загальний обсяг інвестицій в перший етап складе $538,87 млн., у тому числі власні кошти НАК Нафтогаз України - $230,87 млн., кредитні кошти - $308 млн. (по $154 млн. від ЄБРР і ЄІБ).

Досьє на Володимира Макуху
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини