RU

Україні поки не вдається переконати МВФ пом'якшити вимоги

06.02.2012, 09:14
Україні поки не вдається переконати МВФ пом'якшити вимоги - Фото
Валерій Хорошковський
Позиція Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо підвищення тарифів на газ і тепло була досить жорсткою, і це стало тим каменем спотикання, який поки не вдалося подолати. Про це заявив в інтерв'ю КоммерсантЪ-Украина  міністр фінансів України Валерій Хорошковський, коментуючи підсумки візиту до Вашингтона на переговори з представниками МВФ.

Хорошковський зазначив, що в ході переговорів сторони позначили свої позиції. "Ми знали, з чим ми їдемо на переговори, і знали позицію МВФ щодо основних напрямів. Були проговорені всі складові, починаючи від досить успішних макроекономічних результатів 2011 року та закінчуючи проблемними питаннями", - сказав міністр.

Щодо вимог МВФ до тарифів Хорошковський зазначив, що йдеться не про процентне співвідношення, а про рух до підвищення. "І питання тут не в пом'якшенні вимог. З економічної точки зору це абсолютно правильний підхід: тарифи повинні бути економічно обгрунтованими, і дотування за допомогою ціни є самим дурним і неефективним. Тому і висувається пропозиція як можна швидше реалізовувати заходи щодо виправлення ситуації", - сказав глава Мінфіну.

Нагадаємо, Україна намагається відновити співпрацю з МВФ в рамках відкритої влітку 2010 року програми stand-by на загальну суму понад $ 15 млрд.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини