RU

Україну визнали найстабільнішою країною у СНД

22.06.2010, 13:05

Два провідні американські політологічні інститути, американський журнал "Foreign Policy" і Американський Фонд Миру, опублікували новий, шостий за рахунком, експертний рейтинг "недієздатності" держав світу - Failed States Index 2010. Про це сьогодні пише газета "Дєло".

Видання зазначає, що цей рейтинг відображає здатність (і нездатність) влади контролювати цілісність території, а також демографічну, політичну і економічну ситуацію у країні. Перші місця в рейтингу посіли 37 найнеблагополучніших держав на чолі із Сомалі. Водночас 13 країн на чолі з Норвегією формують зону добробуту і стабільності державних інститутів.

Усі держави в рейтингу розбиті на чотири колірні групи: 1. Червоний колір - критичний рівень ризиків; 2. Помаранчевий - небезпечний рівень ризиків; 3. Жовтий - стабільні держави; 4. Зелений - найстабільніші держави. Україна разом з Росією, Білоруссю і Балканами перебуває у другій помаранчевій групі.

З колишніх радянських республік найгірші позиції у Узбекистана (36 місце), Грузії (37), Таджикистана (38), Киргизії (45), Азербайджана (55) і Туркменистана (65). Молдова посіла 58, ставши найнестабільнішою державою Європи. Росія – 80-те (між Індією (79) і Таїландом (81), а Білорусь - 82 місце, Вірменія - 101, Казахстан - 103, Україна - 109.

Держави, які розташувалися з 165 по 177 місце, вважаються найстабільнішими і найбільш придатними для нормального людського життя. Усього їх 13: Ісландія, Канада, Нідерланди, Люксембург, Австрія, Австралія, Нова Зеландія, Данія, Ірландія, Швейцарія, Швеція, Фінляндія і Норвегія, яка у черговий раз стала найблагополучнішою країною рейтингу (177 місце). У всіх перерахованих країнах "зеленої зони", за оцінками експертів, наявна повна стабільність.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини