RU

Українці стали менше витрачати на велику побутову техніку

11.11.2008, 12:53

Усього протягом перших трьох кварталів 2008 року українці придбали 2200 тисяч одиниць великої побутової техніки на загальну суму 3900 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом 2007 року обсяг продажу зріс на 5% в фізичному і 18% у вартісному вимірюванні. Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили в українській дослідницькій компанії "GfK Ukraine".

За результатами вересня 2008 року ринок скоротився майже на 13% у фізичному вимірюванні і на 2% у вартісному порівняно з вереснем 2007 року. Усього протягом вересня українці придбали 257 тис. одиниць великої побутової техніки, на що вони витрачали 476 млн. грн. Порівняно з результатами вересня 2007 року обсяг продажу великої побутової техніки скоротився майже на 13% в фізичному вимірюванні. У вартісному вимірюванні ринок поменшав майже на 2%.

Продаж скоротився у всіх основних товарних групах. Понад усе знижено попит на холодильники, яких було придбано на 22% менше в фізичному вимірюванні і на 8% у вартісному, ніж у вересні 2007 року. Також знижено продаж мікрохвильових печей - на 15% в фізичному і на 12% у вартісному вимірюванні. Продаж пральних машин скоротився на 12% в фізичному і 4% у вартісному вимірюванні.

"Тенденції до скорочення обсягу продажу на ринку великої побутової техніки спостерігалися ще на початку фінансової кризи. Продаж скорочувався ще протягом літніх місяців. Якщо в липні цього року обсяг ринку був рівний 504 млн. грн., в серпні - 498 млн. грн., то вересневі результати були майже на 5% гірше серпня", - коментує ситуацію експерт компанії "GfK Ukraine" Андрій Осадчий.

Експерт зазначає, що протягом вересня минулого року великої побутової техніки було продано на 7% більше ніж у серпні. Проте в цьому році у вересні через зменшення програм споживчого кредитування почав скорочуватися продаж у роздрібних мережах.

"GfK Ukraine" - українська дослідницька компанія, яка працює також у Молдові і Білорусі. "Gfk Ukraine" входить до міжнародної дослідницької мережі "Gfk Group", яка об'єднує понад 115 компаній у 100 країнах світу.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини