RU

Українську владу застерігають від вступу до Митного союзу

12.04.2011, 10:25
Українську владу застерігають від вступу до Митного союзу - Фото
b015bb0c91794401b2c90de9e0725e2e.jpg

Українську владу застерігають від вступу до Митного союзу

Можливий вступ України до Митного союзу перекреслить євроінтеграційні перспективи держави і може призвести до втрати економічної незалежності. Про це йдеться у заяві партії "Наша Україна".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі партії, тільки вільна торгівля із Росією без митно-союзного додатку повинна бути пріоритетом для українського уряду і влади загалом.

"Запланований приїзд Прем'єр-міністра Росії Володимира Путіна потрібно використати для досягнення домовленостей про функціонування зони вільної торгівлі із Росією без всяких виключень і обмежень, які сьогодні створюють штучні перешкоди для українських підприємців у сферах енергетики, металопрокату і харчової галузі", - сказано у заяві.

У "Нашій Україні" наголошують, що активізація теми приєднання України до Митного союзу саме сьогодні, коли завершуються перемовини з ЄС про створення зони вільної торгівлі, є спробою перешкодити Україні.

"Митний союз - це чергова ініціатива Росії, яка передбачає формування загальної економічної політики, створення наддержавних керівних органів і у перспективі єдиної валюти. Вступ у Митний однозначно обмежить економічний суверенітет України і суперечитиме умовам членства України у Всесвітні організації торгівлі", - зазначено у заяві.

У партії заявляють, що досвід таких домовленостей із Росією - повчальний. "Договір про зону вільної торгівлі з Російською Федерацією, який був підписаний у 1999 році, не працює у повному обсязі досі. Це стосується і десятка інших торгово-економічних угод", - заявили у партії.

"Наша Україна" вважає недопустимою будь-яку спробу здачі національних економічних інтересів і вимагає від керівництва держави недопущення таких дій і забезпечення прозорості перемовин із РФ.

Аналогічну заяву оприлюднила і партія "За Україну!". Там вважають, що "участь України у Митному Союзі означатиме втрату економічної, а значною мірою - і політичної незалежності України, оскільки усі питання зовнішньої торгівлі будуть вирішуватися у Москві і на користь Москви".

"Партія "За Україну!" обурена заявами представників української влади про можливості приєднання України до Митного Союзу Білорусі, Казахстану і Росії", - йдеться у заяві.

Партія закликає Президента України, уряд і МЗС послідовно відстоювати не іноземні, а українські національні інтереси і повернутися на шлях європейської економічної інтеграції.

Нагадаємо, сьогодні відбудеться візит глави уряду РФ В.Путіна у Київ. На думку експертів, головна мета візиту російського прем'єра - вступ України у Митний союз у межах Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан).

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини