RU

Українську банківську систему вважають однією з найслабших

05.04.2011, 13:30
Українську банківську систему вважають однією з найслабших - Фото
de2c745e6d66af24f1c06cba05252880.jpg

Українську банківську систему вважають однією з найслабших

Після спаду, що спостерігався у період світової фінансової кризи, кредитоспроможність українських банків починає поліпшуватися, однак залишаються проблеми, пов'язані з якістю активів, а також стагнацією кредитування. Про це йдеться у новому звіті рейтингового агентства "Standard & Poor's": "Проблеми з якістю активів сповільнюють темпи відновлення української банківської системи".

"Незважаючи на поступове поліпшення макроекономічних показників, ми вважаємо, що банківський сектор України залишається слабким, а темпи його відновлення відстають від темпів відновлення національної економіки", - заявила кредитний аналітик S&P Марія Малюкова.

В агентстві зазначають, що поліпшення показників ліквідності і притока роздрібних депозитів внаслідок відновлення довіри клієнтів сприяють поступовому відновленню банків. "Однак у банківській системі все ще велика частка проблемних кредитів, для врегулювання яких, на нашу думку, буде потрібний тривалий час, тоді як зростання кредитування поновлюється повільними темпами", - зазначають у S&P.

"Ми оцінюємо українську банківську систему як систему з високим рівнем ризику і відносимо її до групи 10 на основі оцінки країнових ризиків банківської системи (Banking Industry Country Risk Assessment; оцінка BICRA характеризує сильні і слабкі сторони банківської системи країни порівняно з іншими країнами, до того ж найсильніші входять до групи 1, найслабші - до групи 10). Така оцінка банківської системи відображає нашу думку про те, що для України характерна висока економічна волатильність і структурні недоліки, які роблять її вразливою для можливих шокових потрясінь. Банківська система України як і раніше схильна до виключно високих кредитних ризиків внаслідок проблем, що зберігаються з якістю активів, що призводить до низької прибутковості банків", - йдеться у звіті.

У повідомленні зазначається, що частково внаслідок бюрократичних законодавчих процедур і відсутності податкових стимулів банки досить повільно здійснюють списання прострочених кредитів, що призводить до відстрочки розчищання балансів, а це є необхідною умовою створення основ більше за здорову і динамічну фінансову систему.

"Ми оцінюємо інституційну структуру банківської системи як слабку, крім того, її органи регулювання схильні до ризику політичного втручання. До недоліків належать також відсутність розвинених фінансових інструментів - валютних деривативів, які сприяють лібералізації валютного ринку, відсутність доступу до джерел довгострокового фінансування і як і раніше волатильна база клієнтських депозитів внаслідок того, що поведінка вкладників часто зумовлена панічними настроями", - сказано у повідомленні.

З погляду ймовірності підтримки банківського сектору S&P відносить Україну до держав, "готових надати підтримку". За останні два роки органи регулювання вжили екстрених заходів щодо запобігання колапсу банківської системи. Однак, на нашу думку, заходи щодо порятунку проблемних банків не були досить ефективними, зазначає агентство.

"Враховуючи зазначені тенденції і нестачу банківської системи, ми передбачаємо, що українським банкам будуть потрібні дві-три роки для відновлення їхніх показників, та частково для того, щоб якість активів повернулася на докризовий рівень, - пояснила М.Малюкова. - За нашими оцінками, частка проблемних кредитів (враховуючи реструктурування) у цей час становить близько 50%, і ми прогнозуємо тривалий і хворобливий період врегулювання пов'язаних із ними проблем".

Банки і банківські послуги: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини