RU

Українська ГТС не зупиниться, доки буде газ у сховищах

08.01.2009, 10:24

Українська газотранспортна система працюватиме, доки не вичерпаються запаси газу у підземних газосховищах. Про це в інтерв'ю "Deutsche Welle" повідомив головний радник глави правління НАК "Нафтогаз України", член Київського міжнародного енергетичного клубу Іван Діяк.

За його словами, Україна не погодиться ні на передачу під контроль Росії своїх газопроводів, ні на пропозицію купувати газ дорожче, ніж він коштує у Європі. Крім того, І. Діяк спростував можливість колапсу української газотранспортної системи внаслідок припинення Росією транзиту газу до Європи. "Система працюватиме, доки не вичерпаються запаси газу у підземних газосховищах", - сказав він.

Експерт також відзначив, що без залучення Євросоюзу до розблокування ситуації, газова криза не вичерпається через її свідому ескалацію росіянами. "Вони вже не зважають на Європу, вважаючи, що Європа все проковтне, як проковтнула російську агресію у Грузії. Коли була війна в Грузії, політики говорили, що другою буде Україна", - відзначив І. Діяк.

Нагадаємо, у четвер, 8 січня, відбудеться візит української делегації на чолі з Віце-прем'єр-міністром у справах європейської і міжнародної інтеграції Григорієм Немирею у Брюссель з метою участі у заходах ЄС щодо газової проблематики. До складу делегації входять голова правління НАК "Нафтогаз України" Олег Дубина, Міністр палива і енергетики Юрій Продан, голова Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції Борис Тарасюк, Уповноважений Президента України з питань міжнародної енергетичної безпеки Богдан Соколовський, представники Міністерства закордонних справ і "Нафтогазу". Як очікується, українська делегація візьме участь у позачерговому засіданні Комітету Європейського парламенту із закордонних справ за участю делегацій України і Російській Федерації. Візит української делегації в Брюссель має завершитися у п'ятницю, 9 січня.

Раніше передбачалося, що 8 січня О. Дубина відвідає Москву, де проведе переговори з головою правління ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером щодо постачань і транзиту газу. Анонсуючи раніше ці плани, О. Дубина наголошував, що пропозиція російської сторони купувати газ по $450 за тисячу кубометрів є необгрунтованою і категорично неприйнятно для України. "Я не думаю, що Україна прийме позицію у $450", - сказав він.

Нагадаємо, з 1 січня 2009 року мало місце поступове зменшення постачань російського газу для експорту до європейських країн (з 407 млн. куб. метрів на 1 січня 2009 року до 294 млн. куб. метрів на 5 січня). Неодноразово, без попередження Української сторони, змінювалися напрями і обсяги постачань через пункти пропуску газу на території України, - відзначають у прес-службі Віктора Ющенка.

6 січня 2009 року поставки газу Російською стороною зменшилися до 93 млн. куб. метрів станом на дев'яту годину ранку і до 67 млн. куб. метрів - станом на 16:00. Працює лише один з шести маршрутів транзиту російського природного газу територією України.

Крім того, Україна та інші європейські країни не були попереджені про факт припинення Російською стороною поставок газу для експорту європейським споживачам, - стверджують у прес-службі українського Президента.

Нагадаємо також, що 7 січня Прем'єр-міністр головуючої в ЄС Чехії Мірек Тополанек попередив, що якщо до четверга поставки газу в Європу не відновляться, відносини Євросоюзу з Росією і Україною буде поставлено під загрозу.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини