RU

Українська ГТС може втратити стратегічну роль

27.02.2009, 12:43

Якщо не буде створено консорціуму із управління українською газотранспортною системою (ГТС), то вона втратить свою стратегічну роль. Таку думку озвучив старший науковий працівник Центру досліджень європейської політики Майкл Емерсон (Бельгія), під час роботи III Форуму "Європа-Україна: Наступний крок до об'єднаної Європи?".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в оргкомітеті III Форуму "Європа-Україна", зокрема, експерт відзначив, що якщо консорціуму не буде створено, тоді буде добудовано Південний і Північний потоки, після чого українська ГТС втратить свою стратегічну роль.

"Ми вважаємо, що для Євросоюзу найбільш прийнятним було б створення консорціуму із управління українською ГТС на початках концесії на 30-40 років. По 30% у цьому консорціумі повинні належати НАК "Нафтогаз України", ВАТ "Газпром" і ЄС. А 10% - Європейському банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), як контролюючій правила гри структурі", - наголосив М.Емерсон.

Нагадаємо, раніше Президент України у Брюсселі заявив, що Україна пов'язує своє майбутнє з інтеграцією української ГТС в європейський ринок. "Переконаний, ми все більше й більше будемо говорити про інтегрування української газової ГТС у європейську газову систему", - сказав він.

Українська ГТС включає в себе 38,2 тис. км газопроводів, у тому числі 14 тис. км діаметром 1020-1420 мм, 73 компресорні станції (110 компресорних цехів) загальною потужністю 5400 Мвт, 13 підземних сховищ газу. Пропускна спроможність системи складає на вході 288 млрд. кубометрів в рік, а на виході - 178,5 млрд. кубометрів в рік. ГТС, оператором якої є підприємство у складі НАК "Нафтогаз України" - дочірня компанія "Укртрансгаз", забезпечує подачу газу внутрішнім споживачам і здійснює основний обсяг експортних поставок російського газу в інші європейські країни (за даними "Газпрому" - більше за 80% від всього об'єму газу, що експортується ).

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>
Україно-російські відносини: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини