RU

Україна значно відстає від Росії за темпами експорту зерна

29.08.2011, 14:14
Україна значно відстає від Росії за темпами експорту зерна - Фото
3506d11b7cbf6bd3b7f9da3f8569a300.jpg

Україна значно відстає від Росії за темпами експорту зерна

З початку нового сезону обсяги експорту зерна в Росії майже в п'ять разів перевищують обсяги відвантаження зернових з України. Про це повідомляє Асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" (УКАБ).

За даними УКАБ, за липень-серпень РФ відвантажила близько 4,4 млн. т зерна на зовнішні ринки, тоді як Україна експортувала лише 0,9 млн. т. Зі слів експертів асоціації, такі темпи експорту зерна з України майже в 4 рази нижче звичайних.

До того ж існують побоювання, що сільгоспвиробникам не вистачатиме потужностей по зберіганню зерна, урожай якого очікується на рівні 47 млн. т. "Якщо брати до уваги те, що нинішній урожай зерна повинен стати другим за розміром за всі часи незалежної України, то за недостатніх темпів експорту, сільгоспвиробникам просто не буде де його зберігати", - зазначає Роман Сластьон, експерт аграрних ринків УКАБ.

"Причина таких "досягнень" - експортне мито на зернові, яке робить українське зерно неконкурентоздатним на світовому ринку. У результаті, ті країни, які раніше імпортували українське зерно, тепер купують його з Росії. Нашим сільгоспвиробникам залишається лише дві альтернативи: або спостерігати як гроші йдуть повз них до аграріїв РФ і вичікувати скасування мита, або продавати зерно за заниженою ціною зі збитками", - вважає Сластьон.

Експортне мито на зернові було введено Законом "Про внесення змін до Податкового кодексу і про ставки вивізного (експортного) мита на деякі види зернових культур", який набрав чинності 1 липня. Даний закон ввів мито на експорт пшениці на рівні 9%, але не менше 17 євро за тонну, кукурудза - 12%, але не менше 20 евро за тонну і ячменю - 14%, але не менше 23 евро за тонну на період до 1 січня 2012 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Міністерство аграрної політики і продовольства ініціює скасування мита на експорт зерна. Відповідний законопроект вже нібито подано на узгодження до Мінекономіки.

Агропромисловий комплекс: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини