RU

Україна значно скоротила переробку нафти

13.07.2011, 11:11
Україна значно скоротила переробку нафти - Фото
caa3580256df569556c1b73b23b2c6bf.jpg

Україна значно скоротила переробку нафти

В Україні впала переробка нафти - за перше півріччя на 12,4%. Фактично місце українських НПЗ зайняли імпортери нафтопродуктів, що вже призвело до подорожчання палива з початку року на чверть. Про це пише газета КоммерсантЪ-Україна в статті "У нафтопереробників закінчується паливо".

Учасники ринку побоюються, що за підсумками року переробка знизиться ще сильніше - російський уряд збирається заборонити переробку нафти на українських НПЗ на давальницьких умовах. За даними Міненерго, оприлюдненим учора, переробка нафти на нафтопереробних заводах за I півріччя скоротилася на 12,4%, до 4,5 млн.т.

Як зазначає видання, при цьому поставки сировини поменшали ще більше - на 15,2%, до 4,4 млн.т. Неофіційно в Міністерстві палива й енергетики визнають, що падіння переробки пов'язано з нерівними умовами, в яких опинилися виробники й імпортери нафтопродуктів. Мито для імпортерів нафтопродуктів з країн Митного союзу в Україну було встановлено в 1,5 рази нижче, ніж при імпорті нафти.

"У результаті переробка сировини з країн союзу стала нерентабельною - на кожній тонні нафти наші заводи отримували збитки в $80-90", - говорить високопоставлене джерело в Міненерго. Він також нагадав, що в квітні в Україну почало надходити білоруське біодизельне паливо. Воно проводиться на Білнафтогазі з російського дизельного палива з домішкою 0,2% біодобавок. Згідно з білоруським законодавством, така суміш не обкладається митом, в той час як мито на звичайні види палива становить $216 за тонну. Таким чином, з'явився новий канал поставок імпортного палива по демпінгових цінах. А до лютого без сплати мита паливо ввозилося компанією Лівела.

Більш за всіх переробку знизили нафтопереробні заводи групи Приват - Кременчуцький (Укртатнафта) і Дрогобицький (Галичина). Переробка нафти Кременчуцьким НПЗ скоротилася на 18,2% - до 1,5 млн.т, а Дрогобицький зменшив її в 2,1 рази - до 104,5 тис.т. Ще один завод групи - Надворнянський (Нафтохімік Прикарпаття) - переробив 128,7 тис.т сировини, тоді як в аналогічному періоді 2010 року простоював. Зниження сталося за рахунок скорочення поставок на НПЗ азербайджанської нафти (за I півріччя - на 48%).

Єдиний завод, який наростив переробку - Лисичанський (ТНК-ВР) - на 24,5%, до 2,4 млн.т.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини