RU

Україна зберігає профіцит платіжного балансу

27.10.2010, 12:45

У січні-вересні 2010 року профіцит платіжного балансу України становив $6,4 млрд. проти $12,2 млрд. дефіциту за відповідний період 2009 року. Про це свідчать попередні дані Національного банку України.

У вересні зведений платіжний баланс був сформований зі значним профіцитом ($1,2 млрд.). "Це дозволило продовжити процес накопичення резервних активів, обсяг яких на 1 жовтня 2010 року становив $34,7 млрд. (5,8 місяців імпорту товарів і послуг майбутнього періоду),"- зазначається у повідомленні.

Дефіцит поточного рахунку у вересні становив $259 млн. порівняно з $566 млн. у серпні. У НБУ зазначають, що продовжилося почате минулого місяця зростання кумулятивного за останні 12 місяців дефіциту поточного рахунку - до $1,7 млрд. (порівняно з 1,2 млрд. у серпні).

"Погіршення стану поточного рахунку в останні місяці відбувається передусім через зростання імпорту товарів внаслідок відновлення внутрішнього споживчого та інвестиційного попиту. Так, різниця між темпами зростання до відповідного місяця попереднього року для імпорту і експорту товарів зросла у вересні на 17,2 п.п. (42,4% і 25,2% відповідно)", - зазначають у НБУ.

Профіцит капітального і фінансового рахунку у вересні становив $1,5 млрд. і був забезпечений передусім розміщенням урядом ОВДП на $2 млрд. і активним придбанням нерезидентами внутрішніх державних облігацій (на $0,4 млрд.). На досить високому рівні зберігається притока прямих іноземних інвестицій ($567 млн.). Водночас пришвидшилися обсяги накопичення готівкової валюти поза банками (до 1,6 млрд.).


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини