RU

Україна завершила переговори про створення ЗВТ з Євросоюзом, - ЗМІ

20.10.2011, 11:53
Україна завершила переговори про створення ЗВТ з Євросоюзом, - ЗМІ - Фото
68b356f516fcad5488816358f0b87819.jpg

Україна завершила переговори про створення ЗВТ з Євросоюзом, - ЗМІ

Перший віце-прем'єр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв 19 жовтня під час візиту в Брюссель завершив переговори з європейським комісаром з питань торгівлі Карлом де Гухтом зі створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом. Про це пише Дело з посиланням на джерела.

Видання зазначає, що Клюєву вдалося вирішити три неузгоджених питання по створенню ЗВТ.

Так, імпортне мито на автомобілі: 45 тис. автомобілів з Євросоюзу будуть ввозитися в Україну безмитно; захисні заходи будуть застосовуватися після перевищення цього обсягу, або якщо частка європейського авто виросте понад 20% (протягом 6 років цей показник виросте до 25%). Раніше уповноважений уряду України з питань європейської інтеграції Валерій П'ятницький заявляв, що період лібералізації імпортного мита на автомобілі становитиме 10 років.

Експортне мито: вирішено не застосовувати тригери (введення додаткового мита щодо товарів, по яких нетарифні заходи можуть бути перетворені в митні збори, у випадку, якщо вартість імпорту перевищить тригерний рівень або ціна на цей товар виявиться нижче);

Ставка на насіння соняшника залишається без змін (Євросоюз вимагав обнулення мита на український соняшник, хоча українські виробники вказували, що обнулення мита на соняшник - це крах для української масложирової галузі).

Ставка на метал, що експортується до країн Євросоюзу, зменшується на 5% в порівнянні з СОТ.

Енергетика: досягнута домовленість, що Україна не буде нести відповідальність за припинення поставок газу в ЄС (в Європі хотіли, щоб наша країна компенсувала збитки, які понесуть компанії через припинення поставок газу через Україну).

Нагадаємо, в Євросоюзі заявляли, що переговори з Україною по Угоді про асоціацію і ЗВТ будуть продовжені поки лише технічно в зв'язку з вироком Юлії Тимошенко. Українська сторона розраховувала, що угода про ЗВТ між Україною і ЄС буде підписана до кінця 2011 року.

Інтеграція до Євросоюзу: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини