RU

Україна вирішила змусити Росію знизити ціну на газ

09.06.2011, 10:45
Україна вирішила змусити Росію знизити ціну на газ - Фото
54f763bb7399c2c8eca8ceecceb117a4.jpg

Україна вирішила змусити Росію знизити ціну на газ
Україна збирається знизити об'єми закупівлі газу в Росії і тим самим змусити РФ піти на перегляд контрактів. Про це сьогодні пише Коммерсант Украина.

Як повідомило виданню джерело у Міненерго, йдеться про зниження об'ємів закупівлі газу в Росії з 50 до 35 млрд. кубометрів газу в рік. "Цього року ми купили зайвих 8 млрд. кубометрів газу, які довелося повертати Росукренерго. З урахуванням того, що хімічні активи Дмитра Фірташа можуть бути забезпечені газом РУЕ або купленим у Середній Азії, про що зараз ведуться перемовини, а також у зв'язку з перекладом частини промислових потужностей на електроенергію ми скоротимо потреби промисловості ще на 7 млрд. кубометрів", - пояснив він.

У міністерстві вважають, що "таке істотне зниження споживання" газу Україною всього за рік змусить Росію погодитися на перегляд умов постачань палива.

У Газпромі заявляють, що нинішні аргументи України не є переконливими для російської монополії. Там нагадали, що згідно зі звітом Міжнародного енергетичного агентства світове споживання газу в 2035 році зросте на 50%, а європейське - на 35%. "Падіння споживання в Україні буде повністю перекрито його зростанням у країнах Євросоюзу", - заявило джерело у Газпромі.

Нагадаємо, на перемовинах у вівторок у Москві Україна вимагала від Росії знизити його ціну або дозволити транспортування середньоазіатського газу по своїй території. Але у Газпромі наполягають на тому, що ціни можуть бути знижені тільки після вступу України у Митний союз або об'єднання Нафтогазу з Газпромом.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини