RU

Україна відновила постачання електроенергії у Білорусь

04.02.2011, 15:35
Україна відновила постачання електроенергії у Білорусь - Фото
7145b032def04e1d0f45d459dcb1f5ee.jpg

Україна відновила постачання електроенергії у Білорусь

Сьогодні, 4 лютого відновлено експорт електроенергії з України в Республіку Білорусь. Про це повідомив журналістам у п'ятницю Перший віце-прем'єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв.

Як повідомляє прес-служба Першого віце-прем'єра, А.Клюєв зазначив, що це стало можливим після остаточного узгодження умов контракту між державними підприємствами "Укрінтеренерго" і "Беленерго".

"Домовленості передбачають постачання електроенергії з розрахунку 2,5 млрд. кВт/год у рік", - повідомив А.Клюєв. Він також зазначив, що досягнута домовленість про взаємовигідну ціну електроенергії, що поставляється, яка розраховується за формулою, прив'язаною до параметрів ціни оптового ринку України.

"Також досягнуто домовленість, що електроенергія, яка була не допоставлена у січні, коли йшли перемовини, буде поставлена протягом лютого і березня", - повідомив Перший віце-прем'єр-міністр. За його словами, об'єкти об'єднаної енергосистеми України повністю готові забезпечити потреби Білорусі і за своїми параметрами, і за обсягами складських запасів палива на електростанціях.

"Розширення економічного співробітництва вигідно обом країнам - взаємно доповнюючи один одного, наші економіки стануть більш ефективними", - заявив Перший віце-прем'єр-міністр.

"Білорусь потребує електроенергії, а Україні вигідно постачати її, тому що це додаткове навантаження цілого ланцюжка підприємств - вуглярів, транспортників та енергетиків, насамперед, теплових електростанцій, крім того держава отримує додаткову валюту", - зазначив А.Клюєв.

Він нагадав, що домовленість про розширення співпраці двох країн у паливно-енергетичній сфері була досягнута ще восени 2010 року під час 19-го засідання Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічної співпраці.

Нагадаємо, раніше у середу А.Клюєв заявив, що білоруську сторону не влаштовує ціна на українську електроенергію. "У них є альтернативні пропозиції від Росії, на їхню думку, більш вигідні. Тобто там чисто комерційні питання. Поки вони вважають, що для Білорусі українська ціна електроенергії висока", - зазначив А.Клюєв. Однак, за його словами, у питанні постачань української електроенергії у Білорусь буде знайдено компроміс.

Паливно-енергетичний комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини