RU

Україна утопає у смітті і просить $100 млн. у ВБ на будівництво переробних заводів

24.02.2011, 13:25
Україна утопає у смітті і просить $100 млн. у ВБ на будівництво переробних заводів - Фото
41ffe3ff7856019e5189eb21b828fbe7.jpg

Україна утопає у смітті і просить $100 млн. у ВБ на будівництво переробних заводів

Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України збирається залучити кредит Всесвітнього банку в розмірі $100 млн. на фінансування інфраструктурних проектів у межах Національного проекту "Чисте місто", зокрема на будівництво сміттєпереробних заводів у 10 містах України.

Згідно з повідомленням з українського відомства, на сьогодні вже розроблено проектно-кошторисну документацію для реалізації проекту "Чисте місто" у містах Вознесенськ (45 млн. грн.), Тернопіль (24 млн. грн.), Чернівці (60 млн. грн.) та Івано-Франківськ (34 млн. грн.). Вибір інших шести міст триває.

Загалом уряд України зацікавлений в отриманні додаткового фінансування для реалізації інвестиційних проектів у сфері водопостачання, водовідводу ($200 млн.) і у сфері теплопостачання ($200 млн.).

Раніше робоча група з економічних реформ при Президентові України розглядала можливість будівництва комплексів з перероблення твердих побутових відходів (ТПВ) у межах проекту "Чисте місто" у 20 містах країни протягом 4 років. Для здійснення пілотних проектів за програмою планувалося з 20 бажаючих міст відібрати 10.

Зокрема у межах проекту планується будівництво сміттєпереробних заводів або ліній з перероблення твердих побутових відходів (папір, скло, пластик), які б могли випускати повторну сировину і утилізувати інші відходи. За даними екологів, зараз на полігонах нагромадилося більше 30 млрд. тонн відходів і щорічно їхня кількість зростає на 1 млрд. тонн, а утилізовується тільки 5-8% відходів. Більшість полігонів не відповідають вимогам екологічної безпеки.


ЖКГ, побутові послуги: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини