RU

Україна і Туркменістан займуться енергетичними проектами

13.09.2011, 10:43
Україна і Туркменістан займуться енергетичними проектами - Фото
1ca1a893f670679838326b032871f10a.jpg

Україна і Туркменістан займуться енергетичними проектами

Президенти України і Туркменістану домовилися поглибити торгово-економічну співпрацю і активізувати роботу з реалізації енергетичних проектів. Про це йшла мова після завершення україно-туркменських переговорів у розширеному складі, що відбулися під головуванням Віктора Януковича і Гурбангули Бердимухаммедова.

Президент України переконаний, що україно-туркменські переговори, які відбулися напередодні в Ашгабаті, сприятимуть подальшому поглибленню ефективної співпраці між Україною і Туркменістаном.

"Переконаний, результати сьогоднішніх переговорів, досягнуті домовленості сприятимуть розширенню і поглибленню співпраці між Україною і Туркменістаном", - сказав Янукович, якого цитує прес-служба глави держави. За його оцінками, переговори були "дуже продуктивними" і пройшли в атмосфері повного взаєморозуміння і довіри. "Змістовна бесіда торкнулася всіх актуальних питань, які є предметом нашої двосторонньої співпраці", - зазначив президент України.

Зі слів глави держави, сторони висловилися за подальше поглиблення і розширення взаємовигідних україно-туркменських зв'язків в самих різних сферах. У цьому контексті Янукович високо оцінив поновлення в 2011 році роботи Спільної міжурядової комісії з економічного співробітництва. "Це той інструмент, який дозволив нам сьогодні створити умови для продуктивної розмови і прийняття ряду конкретних рішень", - наголосив президент України.

Янукович зазначив також, що взаємне прагнення президентів активізувати політичні контакти між Україною і Туркменістаном, передусім на вищому рівні, створить всі умови, необхідні для ефективного використання поки незадіяного потенціалу співпраці в різних сферах. "Звичайно, в ряді галузей ми бачимо реальний потенціал. Я ознайомив пана президента з конкретними пропозиціями українських компаній по розширенню співпраці з Туркменістаном", - сказав Янукович.

Глава держави також зазначив інтерес української сторони до озвученої президентом Туркменістана ініціативи щодо співпраці у будівництві енергетичних об'єктів, зокрема, електростанцій на сонячній енергії. Ще однією перспективною сферою співпраці України і Туркменістана Віктор Янукович назвав космічну галузь.

Зі слів глави держави, доручення, які отримали під час переговорів уряди України і Туркменістана, стосуються можливих перспективних проектів, розробки конкретного плану спільної реалізації цих проектів.

Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедов в своїй заяві для ЗМІ повідомив, що сьогодні в Ашгабаті відбулися "дуже хороші, конструктивні переговори в дусі взаєморозуміння, поваги і рівноправного партнерства". З його слів, сторони обговорили стан і перспективи двосторонніх відносин, питання регіональної і міжнародної політики, а також визначили конкретні шляхи взаємодії.

Бердимухаммедов наголосив, що сторони відзначили наявність потенціалу, необхідного для активізації партнерства України і Туркменістану. "Впевнений, україно-туркменські відносини мають дуже хороші, широкі перспективи. Ми також констатували наявність позитивного досвіду взаємодії в економічній сфері", - сказав президент Туркменістана, додавши, що сторони відзначили потенціал для збільшення обсягів взаємної торгівлі і розширення діяльності українських компаній в Туркменістані, а також активного просування продукції туркменських підприємств на українському ринку.

Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини