RU

Україна і Туреччина створюють Стратегічну раду високого рівня

25.01.2011, 15:15
Україна і Туреччина створюють Стратегічну раду високого рівня - Фото
7a3effb804c3519c317212c31fd2c106.jpg

Україна і Туреччина створюють Стратегічну раду високого рівня

Президент України Віктор Янукович і Прем'єр-міністр Турецької Республіки Реджеп Ердоган підписали Загальну декларацію про створення Стратегічної ради високого рівня між Україною і Турецькою Республікою.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі глави держави, мета документа - формалізація виходу взаємовідносин між Україною і Туреччиною на рівень стратегічного партнерства і створення механізму реалізації нового формату відносин - Стратегічної ради високого рівня.

Передбачається, що Стратегічна рада розроблятиме пропозиції до стратегії і основних напрямів відносин України і Туреччини, буде координувати здійснення важливих проектів співпраці у політичній, торгово-економічній і гуманітарній сферах.

Українську і турецьку частини Стратегічної ради будуть очолювати, відповідно, Президент України і Прем'єр-міністр Турецької Республіки. Засідання будуть проводитися раз у рік по черзі - в Україні і Туреччині.

Для обговорення ключових питань двосторонньої співпраці в рамках Ради буде створено Загальну групу стратегічного планування під головуванням Міністрів закордонних справ сторін, яка проводитиме засідання щонайменше разів у рік.

Також у присутності В.Януковича і Р.Ердогана було підписано ряд двосторонніх документів. Йдеться зокрема про міжурядову Угоду про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-поромного сполучення між Україною і Туреччиною.

Документ повинен визначити порядок і форми розвитку співпраці сторін, а також надання необхідної допомоги з метою експлуатації і подальшого розвитку прямого вантажного залізнично-поромного сполучення між Україною і Туреччиною.

Крім того, документом передбачається створення відповідної Загальної комісії з метою поглиблення рівня взаємодії і оперативного розв'язання питань, пов'язаного із загальною експлуатацією міжнародних залізнично-поромних переправ між портами країн.

Також були підписані: Угода про співпрацю між Українським національним інформаційним агентством "Укрінформ" і Турецьким інформаційним агентством "Анадолу Ажансі"; Програма реалізації Меморандуму про наміри щодо співпраці у сферах технічного регулювання, стандартизації, метрології, оцінки відповідності і захисту прав споживачів між урядами на 2011-2012; Програма співпраці між Державною інспекцією ядерного регулювання України і Державним агентством Туреччини з питань атомної енергетики на 2011-2012 року; Меморандум про взаєморозуміння в галузі енергетики між Міністерством енергетики і вугільної промисловості України і Міністерством енергетики і природних ресурсів Туреччини.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини