RU

Україна шукає нові важелі впливу на Газпром

29.08.2011, 11:00
Україна шукає нові важелі впливу на Газпром - Фото
c947012974979e2ea7984d93f1110e8f.jpg

Україна шукає нові важелі впливу на Газпром

Напередодні чергового раунду переговорів щодо вартості російського газу Міністерство енергетики та вугільної промисловості України запропонувало внести зміни до основного енергетичного документа країни – стратегії розвитку галузі до 2030 року. Згідно з цими пропозиціями, імпорт газу з РФ повинен в найближчі роки скоротитися на дві третини, пише КоммерсантЪ Украина.

Різке зниження закупівель газу в Росії передбачено змінами енергостратегії України, затвердженими Міненерго в минулу п'ятницю, розповіло виданню високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства. За п'ять років – з 2012 по 2017 рік – Україна планує скоротити закупівлі газу в РФ з 41 до 12 млрд. кубометрів. Очікується, що за рахунок збільшення видобутку газу на шельфі вдасться зменшити обсяг закупівель на 7 млрд. кубометрів. Видобуток сланцевого газу та газу вугільних пластів знизить їх ще на 5 і 4 млрд. кубометрів відповідно, а перехід електроенергетики та металургії на вугілля – на 8 млрд. кубометрів. Крім того, 5 млрд. кубометрів газу планується постачати з Азербайджану через LNG-термінал.

"Так серйозне скорочення споживання газу Україною повинно змусити російську сторону замислитися, і ми сподіваємося переглянути його ціну у бік зниження", – зазначило джерело. Наразі Україна закуповує в Росії 40-50 млрд. кубометрів газу на рік, в той час як всі країни Євросоюзу – 120 млрд. кубометрів на рік. "На початку вересня в стратегію також буде внесено зміни, що стосуються електроенергетики. Потім документ затвердить Кабмін, і ми представимо його російським колегам",– пояснив співрозмовник видання.

У Міненерго уточнили, що наступний раунд переговорів з Газпромом щодо ціни газу пройде цього тижня.

Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини