Україна шукає нові важелі впливу на Газпром

29.08.2011, 11:00
Україна шукає нові важелі впливу на Газпром - Фото
c947012974979e2ea7984d93f1110e8f.jpg

Міненерго України запропонувало внести зміни до основного енергетичного документа країни – стратегії розвитку галузі до 2030 року. За п'ять років – з 2012 по 2017 рік – Україна планує скоротити закупівлі газу в РФ з 41 до 12 млрд. кубометрів

Україна шукає нові важелі впливу на Газпром

Напередодні чергового раунду переговорів щодо вартості російського газу Міністерство енергетики та вугільної промисловості України запропонувало внести зміни до основного енергетичного документа країни – стратегії розвитку галузі до 2030 року. Згідно з цими пропозиціями, імпорт газу з РФ повинен в найближчі роки скоротитися на дві третини, пише КоммерсантЪ Украина.

Різке зниження закупівель газу в Росії передбачено змінами енергостратегії України, затвердженими Міненерго в минулу п'ятницю, розповіло виданню високопоставлене джерело в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості міністерства. За п'ять років – з 2012 по 2017 рік – Україна планує скоротити закупівлі газу в РФ з 41 до 12 млрд. кубометрів. Очікується, що за рахунок збільшення видобутку газу на шельфі вдасться зменшити обсяг закупівель на 7 млрд. кубометрів. Видобуток сланцевого газу та газу вугільних пластів знизить їх ще на 5 і 4 млрд. кубометрів відповідно, а перехід електроенергетики та металургії на вугілля – на 8 млрд. кубометрів. Крім того, 5 млрд. кубометрів газу планується постачати з Азербайджану через LNG-термінал.

"Так серйозне скорочення споживання газу Україною повинно змусити російську сторону замислитися, і ми сподіваємося переглянути його ціну у бік зниження", – зазначило джерело. Наразі Україна закуповує в Росії 40-50 млрд. кубометрів газу на рік, в той час як всі країни Євросоюзу – 120 млрд. кубометрів на рік. "На початку вересня в стратегію також буде внесено зміни, що стосуються електроенергетики. Потім документ затвердить Кабмін, і ми представимо його російським колегам",– пояснив співрозмовник видання.

У Міненерго уточнили, що наступний раунд переговорів з Газпромом щодо ціни газу пройде цього тижня.

Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерський проектCOVID іде на зліт: як не підпустити коронавірус у лікарнях до інших хворих