RU

Україна розраховує отримувати азербайджанський газ вже з 2014 року

20.09.2011, 11:24
Україна розраховує отримувати азербайджанський газ вже з 2014 року - Фото
553ec055b037f54dd7f59d307a8c4a5c.jpg

Україна розраховує отримувати азербайджанський газ вже з 2014 року

Для забезпечення поставок газу в Україну створять україно-азербайджанську компанію. Про це сказав голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів за підсумками засідання Робочої групи зі створення нових маршрутів поставок азербайджанського газу.

"Вчора був парафований текст угоди, яка передбачає поставки в Україну зрідженого газу: в 2014 році до 2,а з 2015 року - до 5 млрд. кубометрів газу на рік", - повідомив Каськів, якого цитує прес-служба агентства.

За його словами, для забезпечення поставок в Україну азербайджанського газу сторони домовилися, що до 1 листопада буде створено спільну компанію між Державною нафтовою кампанією Азербайджанської республіки (SOCAR) і Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами. "Спільна компанія розробить техніко-економічне обгрунтування транспортування зрідженого газу на Чорноморське узбережжя України. Ми чекаємо підписання цієї угоди до кінця цього місяця", - повідомив Каськів.

"Це дозволить нам прискорити реалізацію Національного проекту LNG-термінал - морський термінал з прийому зрідженого природного газу. Таким чином, стратегія президента щодо диверсифікації поставок енергоносіїв в Україну отримала конкретику вже цього року. Спорудження LNG - терміналу підтримує зусилля Міністерства енергетики і вугільної промисловості України з посилення енергетичної безпеки країни", - підкреслив Каськів.

Як повідомлялося, переможцем тендеру на розробку ТЕО національного проекту LNG-термінал визначено іспанську компанію Сокоїн Інженерія Конструкцион Індастріал. Орієнтовна вартість будівництва LNG-терміналу з інфраструктурою складає близько $1,5 млрд.

Після реалізації національного проекту Україна отримає можливість диверсифікувати шляхи поставки газу обсягом 10 мільярдів кубометрів газу на рік, вважають в агентстві.

Нагадаємо, 19 вересня в Баку Україна і Азербайджан підписали протокол, в якому узгоджені питання створення СП для транспортування зрідженого газу в Україну, експорту нафти і нафтопродуктів, а також по боргу України в $5,3 млн. за поставку нафтопродуктів в 90-ті роки

Енергетична безпека: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини