RU

Україна і Росія обговорили інтеграційні процеси

04.03.2011, 09:45
Україна і Росія обговорили інтеграційні процеси - Фото
80093120e1468d0c69c0844fd4a73579.jpg

Україна і Росія обговорили інтеграційні процеси

У межах консультацій у четвер у Києві обговорювалося обширне коло питань як двосторонньої українсько-російської співпраці, так і більш широкі інтеграційні процеси. Про це заявив журналістам у Києві Перший віце-прем'єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв після зустрічі з Першим заступником голови уряду РФ Ігорем Шуваловим.

"Ми обговорили підсумки роботи Групи високого рівня, створені президентами двох країн, з цілого ряду проектів. Йдеться про машинобудування, космічну галузь, взаємодію щодо цілого ряду інфраструктурних проектів, будівництва нових потужностей в енергетиці, зокрема - атомній енергетиці, будівництві заводу з виробництва ядерного палива і багатьох інших напрямів. Ми доповіли про результати нашої роботи Прем'єр-міністру України, отримали досить серйозні доручення з приводу подальших дій", - заявив А.Клюєв, якого цитує прес-служба Першого віце-прем'єр-міністра.

А.Клюєв зазначив, що також обговорювалися питання створення зони вільної торгівлі у межах СНД. "Ми досить давно ведемо перемовини у цьому напрямі, обговорили багато плюсів і мінусів такої співпраці", - повідомив він. А.Клюєв вважає, що у цьому інтеграційному процесі можуть з'явитися досить хороші перспективи.

Успішними назвав перемовини і І.Шувалов. За його словами, договорено, що найближчими тижнями сторони обміняються додатковою інформацією, зокрема з перспектив розвитку окремих високотехнологічних галузей. "Насамперед - це космічна і літакобудівельна галузі", - сказав І.Шувалов.

Він також вважає, що є велика перспектива у сільського господарства України, Казахстану, Росії і Білорусі у разі формування загального митного союзу. "Ми вважаємо, що АПК наших країн може бути основним ядром забезпечення продовольчої безпеки у світі", - зазначив І.Шувалов.

Як заявив перший заступник Голови Уряду РФ, Росія і Україна обговорюють поки на рівні обміну інформацією різні можливі формати економічної інтеграції. Він повідомив, що Росія, Казахстан і Білорусь вже протягом цілого року живуть у форматі Митного союзу, і Митний союз з 1-го січня майбутнього року перетворюється в Євразійський економічний союз - в єдиний економічний простір. "Ми розуміємо, що це найвищий ступінь інтеграції, який утвориться на пострадянському просторі", - зазначив він.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини