RU

Україна ризикує провалити весняну посівну

24.11.2008, 16:20

Якщо уряд не вживе оперативних заходів з підтримки національного агровиробництва, то Україна ризикує провалити весняну посівну. Про це під час прес-конференції заявив генеральний директор ТОВ "Укрзернопром Агро" Євген Ленг.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Є.Ленг зазначив, що з урахуванням падіння цін на зернові на світовому ринку в поточному році вітчизняні агровиробники вже посіяли озимих всього 85% від обсягу минулого року, а з урахуванням того, що озимі були посіяні переважно з порушеннями технологій, це також скоротить на виході урожай озимих у 2009 році.

У зв'язку з цим, за прогнозами Є.Ленга, в наступному році Україна збере середній врожай озимих зернових. Водночас, якщо не буде вирішено проблему фінансового дефіциту у вітчизняному АПК, то весняної посівної в Україні не буде взагалі. "Коштів у селі на проведення весняного комплексу робіт немає. Це буде означати, якщо ці кошти не будуть знайдені, отже, не буде проведено правильної посівної пшениці, а це, в свою чергу, призведе до того, що в 2009 році ми на виході можемо отримати і 5% продовольчої пшениці", - пояснив Ленг. За словами Ленга, чинник дефіцитності окремих агрокультур у 2009 році збільшить ціни в наступному році на ряд зернових і до кінця 2009 року буханка хліба, за його прогнозами, може коштувати і 15 грн.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини