RU

Україна пускає пил в очі Газпрому приватизацією Нафтогазу, - експерт

02.09.2011, 13:13

Кабінет міністрів України ухвалив рішення почати реструктуризацію та приватизацію НАК Нафтогаз України з первинного розміщення акцій компанії Укргазвидобування. Не пізніше ніж в кінці наступного року в уряді планують виручити $5-10 млрд. від продажу 25-50% її акцій.

Як пише КоммерсантЪ Украина, провести IPO компанії можливо, але не так швидко і з набагато більш скромними результатами. На думку експертів, заяву прем'єр-міністра Миколи Азарова з цього приводу можна розцінювати передусім як спробу тиску на Росію в ході переговорів про зниження ціни газу.

"Подібні заяви почали з'являтися в останні два тижні, коли відносини між Росією та Україною в газовій сфері різко погіршилися", - зазначив член комітету Верховної Ради з ТЕК Олександр Гудима. - Скоріш за все, все це пил, який намагаються пустити в очі Газпрому, щоб показати йому, що Україна здатна знайти європейських інвесторів і таким чином збільшити обсяги видобутку газу". Однак українські родовища надзвичайно виснажені, і навіть за сприятливого збігу обставин Україна не може видобувати стільки газу, щоб повністю забезпечувати свої потреби, що складають 50-55 млрд. кубометрів на рік, зазначив Гудима.

Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини