RU

Україна просить Росію відмовитися від "Південного потоку"

07.09.2010, 15:50

Україна хоче переконати Росію, що газопровід "Південний потік" не потрібен. Про це в інтерв'ю "Бі-бі-сі" заявив Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

"Нам необхідно знайти довгострокові спільні інтереси в транспортуванні максимально великого обсягу газу, саме нашою транспортною системою. Ми переконуємо росіян, що "Південний потік" просто не потрібен, це марнотратство, створення додаткових екологічних проблем, і не тільки екологічних, у басейні Чорного моря", - наголосив К.Грищенко.

Нагадаємо, глава уряду РФ Володимир Путін заявляє, що Росія швидко побудує газопровід "Південний потік".

Раніше Прем'єр-міністр України Микола Азаров зазначив, що будівництво "Північного потоку" зупинити неможливо, тому що воно вже почалося, однак, за його словами, залишається шанс переконати Росію відмовитися від будівництва "Південного потоку".

Довідка: Передбачається, що морська дільниця газопроводу "Південний потік" пройде по дну Чорного моря від компресорної станції "Російська" на російському побережжі до побережжя Болгарії. Його загальна протяжність становитиме близько 900 кілометрів, максимальна глибина - понад двох кілометрів. Продуктивність морської ділянки "Південного потоку" становитиме до 63 млрд. кубометрів у рік. Для реалізації сухопутної частини проекту за кордоном з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенієй, Хорватією і Австрією були підписані міжурядові угоди. ВАТ "Газпром" планує приступити до практичної реалізації проекту "Південний потік" у 2013 році.

Енергетична безпека: добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини