RU

Україна пропонує Росії створити СП з транзиту газу

25.10.2010, 16:35

Створення трьохстороннього спільного підприємства за участю України, Росії і ЄС, стане реальною гарантією проти ризиків, які існували в транзиті російського газу в Європу в минулому. Про це сказав Прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю РІА "Новости".

"У такому випадку зацікавлені країни отримали б значно більшу участь у пакеті управління, водночас Росія забезпечила б ті ризики (з транзиту - ред.), які вона реально мала", - сказав глава уряду.

За останні роки через комерційні розбіжності між російською і українською сторонами відбувалося декілька збоїв у постачаннях "блакитного палива" із Росії в Європу. Під час останнього газового конфлікту між Києвом і Москвою на початку 2009 року Європа майже три тижні не отримувала російський газ, що йде транзитом через Україну.

М.Азаров наголосив, що три зацікавлені сторони - постачальник, транзитер і покупець, - повинні дати один одному гарантії постачань енергоресурсів на роки вперед. За його словами, трьохстороння зустріч, присвячена цим питанням, відбудеться 22 листопада у Брюсселі.

Українсько-російські відносини: добірка новин>>>
Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини