RU

Україна продовжує збільшувати транзит газу в Європу

03.11.2008, 13:24

За оперативними даними об'єднаного диспетчерського управління за січень-жовтень 2008 року дочірня компанія "Укртрансгаз", що є структурним підрозділом НАК "Нафтогаз України", транспортувала в країни Європи 99,1 млрд. кубометрів природного газу, що є найвищим показником за всю історію існування газотранспортної системи України.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі "Укртрансгаза", порівняно з аналогічним періодом минулого року обсяги транзиту газу через територію України в країни Європи збільшилися на 11,1 млрд. кубометрів (13%). Збільшення обсягів транзиту зумовлено зростанням експортних поставок ВАТ "Газпром" в країни Європи для забезпечення зростаючого споживання природного газу європейськими країнами.

У компанії зазначають, що рекордні обсяги транзиту підтвердили, що "Укртрансгаз" підтримує газотранспортну систему України в належному технічному стані і є надійним партнером "Газпрому" з транспортування природного газу в країни Європи. Крім того, український маршрут транспортування газу є найбільш економічним і має істотні резерви для їхнього нарощування.

ДК "Укртрансгаз" є оператором газотранспортної системи України. За станом на 1 січня 2008 року газотранспортна система компанії складається з 71 компресорної станції загальною потужністю 5405,1 МВт. Довжина магістральних газопроводів і газопроводів-відведення становить 37 тис. км. Пропускна спроможність ГТЗ України становить: на вході - 288, на виході - 178,5 млрд. кубометрів, у тому числі в країни Європи - 142,5 млрд. кубометрів.

Довідка про НАК "Нафтогаз України" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини