RU

Україна придумала, що робити із зайвим російським газом

07.09.2011, 12:25
Україна придумала, що робити із зайвим російським газом - Фото
65ccbd66e55303afa4f731ceadf387ad.jpg

Україна придумала, що робити із зайвим російським газом
Україна збирається експортувати газ власного видобутку, якщо Газпром наполягатиме на необхідності закупівлі Нафтогазом російського газу в надмірних обсягах, обумовлених в довгострокових газових контрактах 2009 року. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко сьогодні на прес-конференції в Кабінеті міністрів.

"Ми ухвалили закон, за яким дозволено експорт українського газу в різних напрямках. А якщо нам російські партнери запропонують закупити більше газу, ніж треба для нашої економіки, ми просто візьмемо їх газ сюди в країну, а свій газ перепродамо на споті", - сказав Бойко, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Зі слів міністра, Україна планує за чотири роки більш ніж втричі скоротити імпорт природного газу шляхом нарощування його власного видобутку з 20 млрд. кубометрів до 25 млрд. кубометрів, заміщення газу вугіллям і підвищення енергоэфективності. "Ці заходи нам дадуть можливість перейти на закупівлі імпортного газу … з 40 млрд., які ми закуповуємо сьогодні, на 12,5 млрд. кубометрів в 2015 році", - сказав він.

Бойко додав, що завдяки будівництву термінала з прийому зрідженого газу (LNG) і домовленостям щодо поставок на нього 5 млрд. кубометрів з Азербайджану мова може йти як про імпорт російського, так і азербайджанського газу.

Нагадаємо, в Газпромі заявляють, що НАК Нафтогаз України повинна оплачувати Газпрому щорічно не менше ніж за 33 млрд. кубометрів газу, як це передбачено умовами довгострокового контракту на умовах "бери або плати".

Раніше Бойко заявив, що Україна подала заявку на закупівлю у Газпрому в 2012 році 27 мільярдів кубометрів газу проти 40 мільярдів кубометрів в 2011 році.

Ринок газу, нафти й нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини