RU

Україна почне видобуток нафти і газу у Венесуелі

18.10.2010, 16:05
Україна почне видобуток нафти і газу у Венесуелі - Фото
dcbc6c64ba96524c25d1d7a0207364fe.jpg

Україна почне видобуток нафти і газу у Венесуелі
Україна почне видобуток нафти і газу на території Венесуели. Про таку домовленість повідомив Президент України Віктор Янукович сьогодні на загальній прес-конференції зі своїм венесуельським колегою Уго Чавесом.

"Ми з Президентом Уго Чавесом домовилися, що Україна почне видобуток нафти і газу на території Венесуели. І це питання буде одним із пріоритетних у наших відносинах", - сказав В.Янукович, якого цитує прес-служба глави держави.

Відповідаючи на питання щодо транспортування венесуельської нафти у Білорусь, Президент зазначив: "Україна буде транспортувати нафту в тих обсягах, в яких вона буде надходити у наші чорноморські порти. "Сьогодні ми транспортуємо цю нафту в цистернах, але найближчим часом перейдемо на транспортування по нафтопроводу. Це наш план, який ми виконаємо у відносинах і з Венесуелою, і з Белорусью. І надалі в цьому трикутнику ми домовилися, що це питання будемо вирішувати спільно", - зазначив Президент України.

Глава держави також зазначив: "Я жодного разу не чув, щоб Росія заважала це питання вирішувати. Ми вважаємо, що вирішення цього питання для Білорусі ніяк не суперечить інтересам Росії і ніяк не порушує взаємовідносини України і Росії".

Нагадаємо, Україна завершує перемовини з постачань нафти у Республіку Білорусь через "Одесу-Броди".

Купована Білоруссю венесуельська нафта надходить танкерами у порт Одеси, а звідти доставляється на Мозирський НПЗ залізницею транзитом через Україну.

У травні 2010 року Білорусь почала постачати для Мозирського нафтопереробного заводу нафту з Венесуели через територію України. За інформацією міністра транспорту і зв'язку України Костянтина Єфименка, обсяг транзиту венесуельської нафти у Білорусь через територію України у 2011 році скорочено з 10 до 9 млн. тонн. У поточному році замість запланованих раніше 4 млн. тонн нафти обсяг транзиту очікується в розмірі 1,5 млн. тонн.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини