RU

Україна планує через 5-7 років почати видобуток сланцевого газу

09.06.2011, 14:45
Україна планує через 5-7 років почати видобуток сланцевого газу - Фото
2df84c3301a244b52a2a175db41804a3.jpg

Україна планує через 5-7 років почати видобуток сланцевого газу
Україна планує через 5-7 років почати видобуток сланцевого газу. Про це сказав міністр палива і енергетики України Юрій Бойко, виступаючи на Міжнародному економічному форумі (World Economic Forum) у Відні 8 червня.

"Ми уважно вивчаємо досвід Америки у цій технічній революції. Ми намагаємося пройти цей шлях швидше, ніж в Америці - там було потрібно 20 років на реалізацію проекту. Я думаю, що у нас піде на це не більше 5-7 років", - зазначив Бойко, якого цитує УНІАН.

До того ж міністр додав, що "ми вже почали цей процес, видали першу ліцензію, підготували аукціони… Американські компанії вже підписали угоди з нашими національними компаніями, щоб почати цю роботу".

Також Бойко зазначив, що зараз будуються різні газопроводи і нафтопроводи з Каспійського басейну в Європу. "Що важливо для Європи? Для Європи важливі не тільки нові шляхи доставки газу, але й диверсифікація ресурсної бази. Ось чому при виборі Набукко або Південного потоку, я вважаю, Європа має розуміти, що Набукко - це нова ресурсна база, водночас Південний потік - це та ж база, яка існує на сьогодні", - сказав міністр.

До того ж він зазначив, що "ось чому ми вважаємо, що необхідно запропонувати нашим російським партнерам брати участь у реконструкції нашої системи… це треба зробити у найближчі місяці".

Нагадаємо, на початку березня Бойко заявляв, що Україна планує до середини 2012 року оцінити потенційні запаси сланцевого газу. За його словами, експерти з США вважають, що ситуація зі сланцевим газом в Україні ще привабливіша, ніж у США.

Також міністр нагадав, що Україна зараз активно веде перемовини з провідними світовими енергетичним компаніями, що мають досвід розроблення і видобутку родовища сланцевого газу.

Сланцевий газ - природний газ, який добується зі сланця - поширеної осадкової породи. Сланцевий газ змінив енергетичний ринок США, і забезпечує 15-20% добування. У 2009 році США, вперше з 2001 року, обігнали Росію з видобутку газу, переважно, за рахунок сланцевого газу.

Найбільші нафтові компанії, враховуючи ExxonMobil і Shell, отримали ліцензії на пошук сланцевого газу в Швеції, Польщі, Німеччині і Франції. Отже, сланцевий газ може незабаром прийти в Європу, змінивши баланс сил в її відносинах із Росією.

Міністерство екології і природних ресурсів України планує залучити міжнародних інвесторів до вивчення і розроблення українських родовищ сланцевого газу.

За даними НАК Надра України, Україна має найбільші в Європі запаси сланцевого газу.

За прогнозами, Україна через 3-4 роки зможе добувати від 7 до 10 млрд. куб. м у рік цих енергоресурсів.

Енергетична безпека: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини