RU

Україна перейде до нової моделі споживання питної води

25.09.2008, 14:10

Міністерство з питань житлово-комунального господарства (ЖКГ) України наголошує на необхідності переходу до нової моделі водоспоживання, яка дасть змогу забезпечити населення високоякісною питною водою в обсягах, які є необхідними для фізіологічних потреб людини. Про це заявив сьогодні на міжнародній науковій конференції, присвяченій якості питної води, Міністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко.

"Це можливо шляхом доочистки води, яка подається централізованими системами водопостачання, або води з підземних джерел безпосередньо на місці її споживання", - проінформував О. Кучеренко, слова якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

За твердженням Міністра, насамперед, такий перехід повинен бути забезпечений у таких соціальних об'єктах, як дитячі садки, лікарні і школи.

Так, за словами глави відомства, Міністерство вважає своїм пріоритетним завданням розробку інституційної моделі діяльності в сфері водопостачання і водовідводу. "По-перше, це забезпечення контролю за якістю води особливо в сільській місцевості. По-друге, це забезпечення контролю за системою очищення стічних вод. По-третє, це наведення порядку на ринку продажу питної води. По-четверте, це введення системи державного регулювання на ринку водопостачання і водовідводу, передусім, я маю на увазі, ліцензування і тарифоутворення", - наголосив О. Кучеренко.

Крім того, повідомив він, модель передбачає значне зниження обсягів споживання питної води і доведення її обсягів до необхідного для життя рівня. "Доти, поки ми не зможемо за допомогою лічильників чітко визначати, скільки ми споживаємо, ніколи до енергоресурсозбереженння ми не дійдемо", - акцентував увагу О. Кучеренко.

Наступним кроком, за його даними, планується введення системи доочистки питної води, виробництво питної води високої якості в місцях її споживання.

На переконання голови Міністерства ЖКГ, реалізація зазначених завдань не є можливою без державної підтримки. "Це повинна бути державна програма, яка б фінансувалася за допомогою державного бюджету", - упевнений О. Кучеренко.

Досьє на Олексія Кучеренка >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини