RU

Україна переборщила з об'ємами закачування газу в ПСГ?

26.05.2009, 11:44

На сьогодні Україні не треба закачувати у підземні сховища газу (ПСГ) ті об'єми, які запланувало Міністерство палива і енергетики України і НАК "Нафтогаз України". Таку думку кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ озвучив Директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Саприкін, коментуючи заяву офіційного представника "Газпрому" Сергія Купріянова про те, що НАК "Нафтогаз України" має труднощі із платежами за російський газ за травень.

В.Саприкін наголосив, що у цьому випадку йдеться про дефіцит коштів на закачування газу в ПСГ для проходження осінньо-зимового періоду. "Як відомо, на сьогодні у підземних сховищах знаходиться близько 16 млрд. куб.м газу. Кілька років тому такі об'єми були більш менш нормальними для проходження зимового періоду. Адже не обов'язково доводити заплановані об'єми в ПСГ до 28 млрд. куб.м як планує Мінпаливенерго і НАК "Нафтогаз України", - вважає експерт.

В.Саприкін вважає, що "треба закачати газу стільки, скільки є коштів і скільки вдасться залучити у тій самій Росії чи Європейському Союзі"… "Дійсно фінансове становище НАК "Нафтогаз України" непросте, але не треба підіймати такий шум… Я вважаю, що не треба закачувати саме 28 млрд. куб.м газу, можливо це буде менше, можливо це буде 20 або 22. Уряд має визначитися, де взяти кошти і, виходячи з наявності коштів, захитати відповідні об'єми природного газу", - наголосив експерт.

Нагадаємо, напередодні С.Купріянов заявив, що голова правління "Газпрому" Олексій Міллер попередив главу НАК "Нафтогаз України" Олега Дубину, що якщо станеться збій з оплатою поставок за травень, у "Газпрому" будуть всі підстави перейти на стовідсоткову передоплату.

Контрактом на поставку газу передбачено заходи із підвищення платіжної дисципліни НАК "Нафтогаз України". Зокрема, якщо "Нафтогаз" до 7 числа (включно) місяця, наступного за місяцем поставки, не сплатить, або не в повному обсязі сплатить поставку газу, сторони на весь термін дії контракту, що залишився переходять на передоплатну систему розрахунків.

НАК "Нафтогаз України": довідка і добірка новин>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини