RU

Україна піднялася на два пункти у рейтингу легкості ведення бізнесу

04.11.2010, 15:25
Україна піднялася на два пункти у рейтингу легкості ведення бізнесу - Фото
00da887c28e8437500df211fa9f96fca.jpg

Україна піднялася на два пункти у рейтингу легкості ведення бізнесу
Згідно з даними звіту Світового банку "Ведення бізнесу-2011: поліпшення умов діяльності підприємців", Україна дещо поліпшила свої позиції і посіла 145-те (147-ме - минулого року) з 183 країн. Про це сьогодні на прес-конференції повідомив директор СБ по Україні, Білорусі і Молдові Мартін Райзер.

"Україна перебуває на 145-ому місці з 183, це поліпшення на дві позиції проти 147-го місця минулого року", - сказав М.Райзер, якого цитує УНІАН.

До того ж він повідомив, що цього року була змінена методологія розрахунку загального показника країн, при його розрахунку не враховувався рівень зайнятості. Отже, зміна позицій країн у рейтингу, не виключено, що і України, може бути зумовлена саме зміною методології.

Загалом М.Райзер зазначив, що Україна за останні 5 років багато що зробила для поліпшення умов ведення бізнесу, до того ж ці зміни не змогли поліпшити позицію країни у рейтингу, оскільки у більшості випадків проводилися непослідовно.

За його словами, на сьогодні Україна поступається усім країнам з аналогічним рівнем прибутків, із країн колишнього СРСР тільки Узбекистан має позицію у рейтингу нижче позиції України. Сусідами України у рейтингу є Гамбія (146-те місце) і Камбоджа (147-ме). Росія у рейтингу на 123-ому місці, Польща - на 70-ому.

Як повідомив присутній на прес-конференції глава представництва Міжнародної фінансової корпорації в Україні Олена Волошина, Україні все ж вдалося дещо поліпшити свої позиції з ряду напрямів, пов'язаних з умовами ведення бізнесу. Так, в Україні стало простіше відкривати бізнес, відповідно, позиція у рейтингу за цим критерієм поліпшилася проти минулого року з 134 до 118. Також спростилися процедури з отримання дозволу на будівництво - з 181 на 179 місце.

О.Волошина зазначила, що незважаючи на деякі поліпшення, проблемними для України залишаються питання сплати податків (181-е місце), реєстрації власності (164-е місце), закриття бізнесу (150-те місце), міжнародної торгівлі (139-те місце), захисту прав інвесторів (109-те місце).

За інформацією М.Райзера, до п'ятірки лідерів загального рейтингу умов ведення бізнесу увійшли Сингапур, Гонконг, Нова Зеландія, Великобританія і США.

Підприємництво в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини