RU

Україна не готова до іноземних інвестицій в будівництво

14.10.2008, 11:53

Ми не готові і не були готові до перемоги в конкурсі на проведення Євро-2012, до припливу іноземних інвестицій в нашу будівельну галузь. Таку думку висловив в інтерв'ю кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ заступник глави Ради директорів Української будівельної асоціації (УБА), голова Ради директорів групи компаній "Слав-Інвест" Мілан Паєвич.

М. Паєвич пояснює ситуацію, що склалася з проблемами із землевідводом, з погоджувальною або дозвільною системою, нестабільністю законодавства і дуже великою кількістю постанов уряду, які не виконуються. Девелопер стверджує, що в Україні є невизначеність правової системи, нестійкість економічної сфери, корупція. Також він наголошує на високому оподаткуванні, низькому рівні чистого прибутку, труднощах у проведені перемовин з органами влади і нестачі матеріальної інфраструктури.

"Потім зможемо говорити про якість і кількість будматеріалів, що випускаються, і кваліфікацію робітників. Так, не всі будівельні матеріали у нас погані, і узагальнювати не треба. Цегла, яку випускає, наприклад, Харківський завод "Слобожанської кераміки", - це дуже високої якості продукт, який може давати усі 100 % продукції на експорт", - вважає М. Паєвич. - І може так вийти, що вони не постраждають від кризи. У нас є якісні будматеріали, але їх надто мало і вони йдуть на імпорт".

Замглави Ради директорів УБА вбачає проблему в тому, що за деякими даними, в Португалії на сьогодні є 375 тис. будівельників і 1,5 млн. українських будівельників є у Росії. За неофіційними даними, ці цифри вдвічі більші. "Якщо така ситуація триватиме, то і ті, що залишилися, поїдуть туди за заробітками. Можливо, на їхнє місце прийдуть китайці, вони нам будуватимуть, але я не думаю, що вони повернуться додому після 2012 року", - заявив М. Паєвич.

На його думку, якщо на рівні політиків не створити комітет або інший орган для підтримки економіки, то вихід знайти буде дуже важко. "Західна Європа і Штати виділяють кошти для завершення конкретних проектів. За моїм глибоким переконанням, уряд України передусім повинен підтримати проекти, які знаходяться на 50 % стадії готовності і більше. Ті проекти, які зараз вже практично готові до введення в експлуатацію, гріх не доробити і не здати людям", - заявив будівельник.

Детальніше про ситуації на будівельному ринку читайте в інтерв'ю Мілана Паєвича на BIZ.liga.net >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини