RU

Україна ініціює перегляд умов свого членства в СОТ

09.09.2011, 09:51
Україна ініціює перегляд умов свого членства в СОТ - Фото
d4ec4f13b793f6863f33c5bedac00eb8.jpg

Україна ініціює перегляд умов свого членства в СОТ
Україна збирається в цьому році почати переговори про перегляд умов свого членства у Світовій організації торгівлі (СОТ). Для цього уряд протягом 30 днів повинен подати заявку в секретаріат СОТ про початок консультацій із зацікавленими країнами про зміну торгового мита, пише КоммерсантЪ Украина.

У розпорядженні видання опинилася копія листа прем'єр-міністра Миколи Азарова главі Українського союза промисловців та підприємців, народному депутату Анатолію Кінаху, в якому зазначається, що в уряді планують до кінця року ініціювати переговори про зміну тарифних зобов'язань України, взятих при вступі до СОТ. Документ є відповіддю на звернення народного депутата стосовно того, що Україні потрібно скористатися таким правом у відповідності зі ст. XXVIII Генеральної угоди з тарифів і торгівлі СОТ. Згідно з цією статтею, члени організації мають право ініціювати переговори про перегляд митних ставок на черговий трирічний термін, який наступить з 2012 року. Азаров зазначає, що процедура резервування такого перегляду не вимагає попередніх переговорів з іншими членами СОТ. Водночас такі переговори повинні "базуватися на економічному та політичному аналізі наслідків підвищення ввізних ставок з урахуванням компенсаційних заходів, яких будуть вимагати від України країни-члени СОТ".

Кінах не уточнив, по яких саме товарних групах пропонується переглянути митні ставки. Його основна вимога - встигнути почати переговори. "Якщо ми не подамо таку заявку до кінця року, ми втратимо це право ще на три роки, - заявив він виданню. - При цьому паралельно необхідно почати консультації з виробниками і експертами, визначивши список товарних груп, по яких нам необхідний перегляд ввізного мита". Зі слів депутата, до таких груп можна віднести продукцію авто- та авіабудівництва, легкої промисловості, а також ряд продуктів харчування. Потрібно зазначити, що вчора з проханням почати переговори з ВТО про перегляд митних ставок до уряду звернулися представники Федерації роботодавців, а також ряду галузевих асоціацій. Вони запропонували підвищити імпортне мито на свинину, цукор-сирець, фосфорні добрива, легкові автомобілі.

Експерти рекомендують Кабміну підготуватися до зустрічних вимог інших членів СОТ, які будуть досить жорсткими.

Потрібно зазначити, що для подачі заявки у країни реально є не чотири місяці, а всього декілька тижнів. "Заява про переговори повинна бути подана в період від 6 до 3 місяців до кінця трирічного періоду. Це означає, що в уряду дуже мало часу — всього до 30 вересня, при цьому до цієї дати країна повинна визначитися з умовами перегляду, що пропонуються. Крім того, правила торгової дипломатії передбачають проведення попередніх консультацій з основними торговими партнерами", - пояснила старший юрист юрфірми "Саєнко Харенко" Наталія Микольська.

Уряд Азарова: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини