RU

Україна імпортуватиме гречку з Китаю

09.02.2011, 13:40

Україна збільшить обсяги посівів гречаної крупи, а поки буде імпортувати її з Китаю. Про це повідомив журналістам на брифінгу Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Присяжнюк зазначив, що уряд контролює питання, пов'язані з цінами на гречку; створено відповідну робочу групу, МінАПК створило штаб з регулювання ціни і контролю ціноутворення на продукти харчування і сільгосппродукції. "Були промоніторені ринки по всій країні. Обсяги наявності гречаної крупи на сьогоднішній день дають нам змогу найближчі 2-3 місяці контролювати ціну",- запевнив він.

Водночас Міністр повідомив, що сьогодні розглядається можливість проведення імпорту гречаної крупи в Україну. Також, за його словами, прийнято і узгоджено з областями рішення про збільшення обсягів посіву гречаної крупи на 100 тис. га.

За словами М.Присяжнюка, імпортувати гречку Україна збирається із Китаю. "Звичайно, делегацій і офіційних поїздок не буде, але зараз ми ведемо перемовини з торговими компаніями і з посольством Китаю. Буде направлений представник від нас, щоб укласти угоду про постачання цієї крупи", - повідомив він.

Глава МінАПК додав, що обсяги імпорту зараз вивчаються, орієнтовно вони становитимуть 15-20 тис. т. За його словами, сьогодні є доручення Прем'єр-міністра до 1 листопада звільнити від ввізного мита і ПДВ гречані крупи. "Тобто ми вийдемо на цінову політику щодо гречки у діапазоні 13-14 грн.", - пояснив він.

Нагадаємо, раніше у міністерстві повідомили, що ціна на гречані крупи на продовольчому ринку стабілізувалася завдяки зусиллям уряду, яке провело перемовини з виробниками гречки і добилося того, щоб ціна на цей продукт на роздрібному ринку не перевищувала 14 грн. за кілограм.

Микола Присяжнюк: біографія та добірка новин>>>
Агропромисловий комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини