RU

Україна може залишитися без грошей МВФ?

03.02.2009, 08:43

Через невиконання умов Міжнародного валютного фонду Україна може не отримати другий транш кредиту. Про це "Deutsche Welle" заявив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін, коментуючи візит представників фонду до Києва.

Національний банк має надати місії МВФ вичерпну інформацію про використання більше $3 мільярдів першого траншу кредиту. А уряд - про причини неформування бездефіцитного бюджету, гаяння часу з ліквідацією цілої низки міністерств і відомств, пільг і привілейованих пенсій держслужбовцям, зменшення їм зарплати і забезпечення очікуваних надходжень до держбюджету, - вважає О.Соскін.

"Тому Міжнародний валютний фонд не надасть нам другий транш, доки все це не буде приведено у відповідність до правил МВФ. Ці правила однакові для всіх. Це як правила гри у футбол: ти їх або приймаєш, або не береш участі у світових змаганнях", - каже економіст.

На його думку, звіти податківців і Державного казначейства щодо перевиконання державного бюджету у січні є сумнівними, оскільки не містять інформації про повернення ПДВ, повноцінну виплату пенсій, зарплат бюджетникам та інші форми збільшення внутрішньої заборгованості.

Нагадаємо, за даними Державного казначейства України, до Державного бюджету (загального і спеціального фондів) у січні 2009 року мобілізовано прибутків у сумі 12 200,6 млн. грн. (з урахуванням відшкодування ПДВ в сумі 2 341,6 млн. грн., без власних надходжень бюджетних установ), що становить 101% від затвердженого тимчасового щомісячного плану прибутків січня 2009 року (12 083,4 млн. грн.). При цьому з 69 основних джерел надходжень загального і спеціального фондів Державного бюджету перевиконані планові показники по 36 видах надходжень.

Як відомо, раніше МВФ надав Україні для виходу з кризи $16,4 мільярдів.

Про варіанти використання кредиту МВФ читайте у статті "Нова голка української залежності" >>>

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини