RU

Україна може законсервувати частину своєї ГТС

17.09.2011, 18:28
Україна може законсервувати частину своєї ГТС - Фото
5080800e29eacaae13c55176ab3a459c.jpg

Україна може законсервувати частину своєї ГТС
Україна за відсутністі розуміння перспектив транзиту природного газу в Європу може законсервувати частину своєї газотранспортної системи (ГТС) для скорочення збитків. Про це заявив прем'єр-міністра Микола Азаров на прес-конференції на 8-й Ялтинській щорічній зустрічі "Україна і мир: загальні виклики, загальне майбутнє" у суботу.

Як передає Інтерфакс-Україна, Азаров відмітив: "Потужності української ГТС - 150 млрд кубометрів газу на рік: три труби по 50 млрд. кубометрів, а прокачується біля 80 млрд. кубометрів. Може нам треба частину законсервувати, чому ми повинні нести збитки".

Також Азаров підкреслив, що питання таких гарантій - це питання і Євросоюзу, як споживача, і Росії, як постачальника.

Прем'єр повідомив, що виклав цю проблему комісару ЄС з питань розширення і європейської політики сусідства Штефану Фюле, хоч це більше питання єврокомісара з енергетики Гюнтера Еттінгера. "Ми почекаємо, але ми повинні знати перспективи", - заявив Азаров.

Він пояснив, що російська сторона у відповідь на подібні питання Києва вказує на ЄС, який не дає гарантій по об'ємах закупівлі. "Ми повинні домовитися утрьох. Наші перспективи переважніші за будь-які обхідні шляхи, хочаб тому, що є підземні сховища газу", - відмітив глава українського уряду.

Крім того, він додав, що потужності української ГТС "досить елементарно" можуть бути збільшені до 200 млрд. кубометрів на рік.

Микола Азаров: біографія, новини >>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини