RU

Україна може втратити $50-70 млрд. у зв'язку з фінансовою кризою

14.10.2008, 17:20

Можливі втрати України від фінансової кризи експерти оцінюють приблизно в $50-70 млрд., а може, і більше. Про це свідчать результати дослідження комунікаційної групи "PRT" на тему: "Фінансова криза та її значення для України".

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, згідно з результатами дослідження, 70% опитаних експертів заявили, що їх компанії вже переглянули свої плани розвитку, в тому числі 10% - стратегічні. Наслідки світової кризи, за результатами опитувань, на собі відчувають 48% респондентів-резидентів. Слід зазначити, що близько 71% опитаних вважають, що державна влада в Україні "не демонструє адекватної та відповідальної позиції". До того ж понад 70% вважають, що влада і бізнес повинні об'єднатися "з метою мінімізації наслідків фінансової кризи, але це нереально".

На думку начальника відділу випуску фінансових інструментів "Укрсоцбанку" Еріка Наймана, ЗМІ "дуже багато лякають останнім часом фінансовою кризою, чим ускладнюють ситуацію". Що стосується банківського сектора, то на цей момент банки України мають $4,5 млрд. на погашення "гарячого" зовнішнього боргу.

За словами Е. Наймана, останнє більше стосується комерційних компаній, але в жодному разі не державних, для яких це не проблема. Він запевнив, що іноземні материнські структури українських банків не виводитимуть гроші з України, оскільки досить тривалий час інвестували в свій бізнес. Е. Найман зазначив, що $4-5 млрд. - це порівняно невелика сума, "Україна від цього не постраждає і доля Ісландії її не чекає".

Експерти зазначають, що на цей момент більшість ринків в Україні "перегріто", тому зниження темпів розвитку є закономірним. Водночас більшість компаній після початку світової кризи "мали час підготуватися". Тому дуже великих втрат вони не понесуть, за винятком тих, "хто уже зовсім загрався".

Експерти резюмують, що в Україні криза "дійшла до дна, і що більшого зниження фондового ринку або краху в банківській системі не очікується". Водночас представники фондового ринку поскаржилися, що ним, на відміну від банківського сектора, "уряд не надає належної підтримки і практично не звертає на них уваги".

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини