RU

Україна може стати центром "Великого шовкового шляху"

01.12.2008, 14:58

За умови успішної реалізації програми з відновлення "Великого шовкового шляху" Україна може стати транспортно-транзитним центром перевалки товарів з Південної Азії в країни Західної і Південної Європи. Так вважає Міністр економіки України Богдан Данилишин.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Мінекономіки, Б.Данилишин зазначив, що останнім часом, при розвитку двосторонніх відносин України з групою розвинених країн Азіатсько-Тихоокеанського регіону, з їхньої сторони виступає дедалі підвищений інтерес в отриманні доступу до передових технологій в галузі машино-, авіа- і суднобудування, космосу, матеріалознавства, біотехнології тощо. "Це створює передумови для подальшого розвитку двосторонньої науково-технічної співпраці, співпраці в сфері передачі технологій", - вважає Міністр економіки.

Одночасно за словами Б.Данилишина, ці країни зацікавлені в придбанні українських сировинних ресурсів для розвитку власних секторів економіки, зокрема, металургійної, хімічної, ядерноенергетичної тощо.

Зокрема голова Мінекономіки зазначає, що в системі зовнішньоекономічних пріоритетів Китаю, Україна розглядається як одна з найважливіших партнерів серед країн Східної Європи і СНД, посідаючи друге місце за обсягом двосторонньої торгівлі в цьому географічному просторі.

Так, за даними Державного комітету статистики, за 9 місяців 2008 року постачання українських товарів до КНР збільшилися в 1,6 раза і становили $469,2 млн., а за китайською статистикою - в 2,5 раза більше суми $1 млрд. 041,1 млн.

Структура українського експорту в КНР характеризується вузькою номенклатурою товарів. Україна переважно виступає постачальником сировини і матеріалів у КНР, зокрема продукцію хімічної і пов'язаних з нею галузей промисловості - 37,2 % в загальній структурі експорту, мінеральні продукти - 30,6%.

Нагадаємо, за даними Держкомстату, негативне сальдо України у зовнішній торгівлі становило $14 283,1 млн. За січень-вересень 2008 року експорт товарів становив $53 562,3 млн., імпорт - $67 845,4 млн.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини