RU

Україна може стати епіцентром світової кризи?

24.12.2008, 11:23

Україна може стати другим епіцентром світової кризи. Така думка лауреата Нобелівської премії в галузі економіки Поля Кругмена.

Як повідомляє "Deutsche Welle", економіст стурбований розвитком економічної ситуації в Україні. На його думку, вона може стати новим епіцентром світової фінансової кризи. "Другу велику проблему, яка може виникнути, ми бачимо на периферії Європи. Це проблеми країн, які в минулі роки набрали величезні суми капіталу, розраховуючи, що вони приєднаються до Європи (ЄС) і це їх убезпечить (від кризи - ред.)", - сказав П. Кругмен, маючи на увазі Литву і Україну.

"Литва для мене - нова Аргентина, а Україна - нова Індонезія. Події там схожі з тими, які кілька років тому призвели до економічного колапсу в тих країнах. Литва і Україна хоч і не є великими економічними державами, але якщо до їхніх проблем додати труднощі на іспанському і британському ринках нерухомості, це може стати другим епіцентром глобальної фінансової кризи", - вважає П. Кругмен.

Американський економіст сказав, що його надзвичайно непокоїть розвиток світової економіки у 2009 році. "Якщо переживемо наступний рік, то потім буде краще", - переконаний він.

Нобелівський лауреат вважається прихильником активної ролі держави в економічних процесах. Він виступає за надання державної підтримки у часи кризи.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини