RU

Україна може скасувати мито на експорт зернових на початку вересня

29.08.2011, 16:48
Україна може скасувати мито на експорт зернових на початку вересня - Фото
b5964d1be2c296428581e7991d5881fc.jpg

Україна може скасувати мито на експорт зернових на початку вересня
Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк розраховує на скасування парламентом мита на експорт зернових на початку вересня. Про це він повідомив сьогодні, 29 вересня.

"Ми плануємо доопрацювати його (пропозиції зі скасування вивізного мита на зерно, - ред.) до 2-3 числа (вересня, - ред.) і до 6-7 ухвалити рішення", - повідомив Присяжнюк, якого цитує Інтерфакс-Україна.

Зі слів Присяжнюка, прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив першому віце-прем'єру, Мінагропроду та Міністерству фінансів вивчити ситуацію і подати пропозиції щодо активізації експорту зернових.

"Треба внести зміни до Податкового та Митного кодексів. Ми готуємо таку пропозицію. Сьогодні на засіданні Кабміну ми її обговорювали", - сказав міністр.

Нагадаємо, Україна з 1 липня до 1 січня 2012 року ввела мито на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) і ячменю (14%, але не менше 23 євро за тонну).

З початку поточного маркетингового року експорт зерна з України йде низькими темпами, що, зі слів експертів, пов'язано саме з дією вивізного мита.

За останніми прогнозами Мінагропроду України, урожай зерна в країні в поточному році перевищить 50 млн. тонн, тоді як в 2010 році Україна зібрала 39,3 млн. тонн.

Експорт зерна в поточному МР очікується в об'ємі 25 млн. тонн проти 12 млн. тонн в минулому маркетинговому році.

Агропромисловий комплекс: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини